Wykonać ostatni krok!

MMKS Jutrzenka Płock w połowie drogi do I ligi jest o jedną bramkę bliżej końcowego zwycięstwa niż SPR Sośnica Gliwice. Wszystko to dzięki sobotniej wygranej (24:23) w Gliwicach, która daje odrobinę lepszą pozycję wyjściową przed rewanżem.

Jednobramkowa zaliczka wywalczona na wyjeździe, absolutnie niczego nie przesądza. Wszyscy wiedzą, że taka przewaga w piłce ręcznej nie znaczy praktycznie nic, choć zawsze lepiej ją mieć niż nie. Pierwszy mecz to już jednak historia i teraz czas na rewanż. Po tym co obie drużyny pokazały w Gliwicach, zapowiada się on niezwykle interesująco. Tym razem to Jutrzenka będzie grała przecież we własnej hali, zapewne przy wsparciu licznej grupy swoich kibiców, co niewątpliwie będzie ich dużym atutem, ale taki sam atut miała w sobotę Sośnica…

Pierwsze spotkanie pokazało, że poziom sportowy obu ekip jest na bardzo zbliżonym poziomie. Przez to zupełnie nie wiem, co mam myśleć o rewanżu – powiedziała Aleksandra Rędzińska, kontuzjowana rozgrywająca płockiej Jutrzenki, która mecz w Gliwicach oglądała z trybun.

Tam była wielka walka, teraz gramy u siebie i teoretycznie to my powinnyśmy czuć się bezpiecznie, ale tak nie jest. Wiemy, jaką siłą dysponuje przeciwnik i na co stać tę ekipę. Ta jedna bramki przewagi, to tak jakby było (0:0). Uwierzcie mi, że Sośnicy może nie trzeba się bać, ale żeby myśleć o sukcesie to musimy zagrać jeszcze lepiej niż w Gliwicach – kontynuowała jedna z liderek Jutrzenki.

Sądzę jednak, że każda z nas zdaje sobie sprawę, że trzeba będzie walczyć i zostawić wszystko na parkiecie w SP 16. Inaczej nie mamy po, co wychodzić na boisko. Od razu zapewniam, że właśnie tak będzie! Nie da się ukryć, że w tym dniu najbardziej będzie potrzebny nam doping z trybun! W Gliwicach była super atmosfera i ciepłe przyjęcie, ale mam nadzieję, że u nas będzie jeszcze lepiej i że kibice będą naszą ósmą zawodniczką. Potrzebujemy was, jak nigdy wcześniej! – zakończyła Aleksandra Rędzińska.

MMKS Jutrzenka Płock – SPR Sośnica Gliwice – 21 maja – godzina 14.30 – Szkoła Podstawowa nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku, ul. Piasta Kołodzieja 7

Fot. MMKS Jutrzenka Płock