Sportowy weekend w Słupnie. Ty także możesz wziąć w nim udział!

Rekreacyjny Bieg Wiosny połączony z obchodami zbliżającego się Dnia Dziecka oraz Gminny Rajd Rowerowy „Jadę z mamą” organizowany w związku z nadchodzącym Dniem Matki. To dwa wydarzenia, które w najbliższy weekend – 21-22 maja – sprawią, że Gmina Słupno będzie gościć prawdziwe święto sportu.

W sobotę, 21 maja, a więc pierwszego dnia Sportowego Weekendu, Gminny Ośrodek Kultury Słupno z siedzibą w Cekanowie, we współpracy z OSP Cekanowo i Słupno, organizuje wspominany Rekreacyjny Bieg Wiosny połączony z obchodami Dnia Dziecka.

W skład Rekreacyjnego Biegu Wiosny wejdą jednak tak naprawdę dwa biegi:
główny i wymagający na dystansie 10,5 km (trzy pętle po 3,5 km), w którym prawo startu mają osoby powyżej 18 roku życia,
– oraz tytułowy – rekreacyjny na dystansie 3,5 km (jedna pętla), w którym oprócz osób powyżej 18 roku życia, mogą wystartować osoby młodsze, ale tylko i wyłącznie za pisemną zgodą rodzica/prawnego opiekuna.

Start i meta zawodów usytuowana zostanie na ul. Królewskiej przy Gminnym Ośrodku Kultury Słupno z siedzibą w Cekanowie. Ich trasa, która jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych, będzie natomiast wiodła przez: ul. Królewską (przy wyjeździe z GOK), ul. Lazurową, ul. Spacerową oraz ul. Wiejską.

Trasa Biegu Słupno
Pierwszy z sobotnich biegów rozpocznie się o godzinie 10.00 i na pewno nie będzie to bieg dla nowicjuszy, dlatego też udział w nim wezmą bardziej zaprawieni w bojach, doświadczeni biegacze. Półtorej godziny później na starcie pojawią się z kolei uczestnicy biegu rekreacyjnego. Z nim powinni sobie poradzić nie tylko Ci mniej wytrawni zawodnicy, ale także rodziny z dziećmi i seniorzy. Warto dodać, że tuż po biegaczach na tę samą trasę wyruszą miłośnicy nordic walking.

Trasa nie będzie trudna, a satysfakcja z dotarcia do mety – gwarantowana – zachęcają organizatorzy.

Zapisy do wzięcia udziału w – bezpłatnym – Rekreacyjnym Biegu Wiosny teoretycznie skończyły się 6 maja, jednak… jeszcze nie wszystko stracone. Organizatorzy informują, że chęć udziału w zawodach będzie można zgłosić w dniu startu w Biurze Organizacyjnym – w godzinach 9.00-9.45, jeśli chodzi o bieg główny, oraz w godzinach 10.00-11.15, jeśli chodzi o bieg rekreacyjny i nordic walking. Biuro zawodów będzie znajdować się wtedy przy Gminnym Ośrodku Kultury Słupno z siedzibą w Cekanowie, ale w sobotę nie gwarantuje już pamiątkowej koszulki.

Przy tej okazji nie mogło zabraknąć także atrakcji skierowanych dla dzieci. Tego dnia na najmłodszych będą czekały między innymi zjeżdżalnie, eurobungee oraz dmuchane zamki.

Niedziela będzie równie emocjonująca i co najważniejsze nie mniej aktywna. Tego dnia Urząd Gminy Słupno i Stowarzyszenie Wodniaków Gminy Słupno „Flis” zapraszają na II Gminny Rajd Rowerowy „Jadę z mamą”. Ta impreza organizowana jest z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka, ale udział może wziąć w niej każdy zainteresowany, nie tylko miłośnik rowerowych wycieczek.

Zbiórkę zaplanowano na godzinę 14.45, przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Słupnie, przy ul. Warszawskiej 26a, skąd piętnaście minut później ten około 8 km rajd wystartuje. Rowerzyści docelowo jadą do Stanicy Wodnej nad Zalewem Liszyńskim, gdzie na dzieci czekać będą niespodzianki, a na dorosłych ognisko. Po drodze uczestnicy – tak jak rok temu – przejadą przez Liszyno i Wykowo.

W tym przypadku karty zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 20 maja, jednak najpierw każdy uczestnik ma obowiązek zapoznać się z regulaminem. Szczegóły dotyczące regulaminu oraz karta zgłoszenia na rajd znajdują się TUTAJ.

My ze swojej strony przyłączamy się do apelu organizatorów i: – Serdecznie zapraszamy miłośników sportu na weekend do Słupna!

plakat-rowerowy