Wyjazdowe posiedzenie komisji Rady Powiatu w PKN Orlen. Rozmawiano o ekologii…

Komisja Ochrony Środowiska oraz Komisja Rozwoju i Gospodarki Zasobami Powiatu spotkały się w siedzibie PKN Orlen w Płocku, aby porozmawiać o działaniach koncernu w kontekście środowiska naturalnego, ekologii i bezpieczeństwa.

Zarząd i Rada Powiatu w Płocku od lat interesują się kwestią oddziaływania PKN na jakość powietrza i zdrowie mieszkańców. Temat ten wielokrotnie był poruszany podczas obrad radnych. Były też kierowane pisma do władz koncernu i ministra środowiska.

Efektem troski o mieszkańców Ziemi Płockiej i stan powietrza było wyjazdowe posiedzenie dwóch komisji Rady Powiatu, które odbyło się w środę, 5 kwietnia, w siedzibie PKN w Płocku. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: starosta płocki Sylwester Ziemkiewicz, wicestarosta Iwona Sierocka, przewodniczący Rady Powiatu Płockiego Lech Dąbrowski, powiatowi radni: Apolinary Gruszczyński, Waldemar Zawadzki, Stefan Jakubowski, Anna Dębska-Gutkowicz, Bogdan Matczak, Maciej Jabłoński oraz Krzysztof Szumski oraz dyrektor Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich w Starostwie Powiatowym w Płocku Dorota Zakrzewska, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk.

PKN Orlen reprezentowali m.in.: prof. Arkadiusz Kamiński – dyrektor ds. Operacyjnych w PKN Orlen, Adam Tworkowski – dyrektor Biura Ochrony Środowiska, Leszek Paprot – dyrektor Działu Remediacji i Ochrony Środowiska z Biura Ochrony Środowiska, Damian Olewnik – dyrektor Biura Intensyfikacji Produkcji, Katarzyna Pawlikowska – zastępca Dyrektora Biura Ochrony Środowiska.

Tematem posiedzenia były działania PKN Orlen minimalizujące oddziaływanie zakładu na środowisko, podejmowane w okresie 2020-2023. Samorządowcy Powiatu Płockiego z uwagą wysłuchali, jakie Orlen ma plany względem rozwoju firmy, ale byli też ciekawi, w jaki sposób koncern dba i będzie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców oraz stan środowiska.

– PKN Orlen jest naszym sąsiadem, musimy współpracować i wzajemnie słuchać swoich potrzeb i oczekiwań. My, jako gospodarze Ziemi Płockiej, dbamy przede wszystkim o naszych mieszkańców, bo to właśnie nam zaufali. Na pewno państwa nie zawiedziemy i będziemy monitorować ten temat – podkreślał na spotkaniu starosta płocki Sylwester Ziemkiewicz.

Źródło i fot: Starostwo Powiatowe w Płocku.