Wyjątkowy chór zaśpiewa na “Podwieczorku Patriotycznym”. Zaproszeni są wszyscy

Na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych podczas tradycyjnego Podwieczorku Patriotycznego na Starym Rynku zapraszają: Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego oraz Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” im. Druha Wacława Milke.

W związku z przydającą w 2021 roku 100. rocznicą odznaczenia Płocka Krzyżem Walecznych w 1921 roku, przez Marszałka Józefa Piłsudskiego, podczas tegorocznego “Podwieczorku Patriotycznego” uczczona zostanie pamięć o tym wydarzeniu. – Uroczystość rozpocznie się o godzinie 18.00 na Placu Starego Rynku, przy pomniku – ławeczce Druha Wacława Milke – zapraszają organizatorzy.

Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowano śpiewniki z tekstami pieśni patriotycznych, w których znajduje się miejsce na przybicie okolicznościowej pieczęci. Na dużym telebimie wyświetlone zostaną teksty śpiewanych pieśni, przeplatane historycznymi zdjęciami.

Zgromadzonych na Starym Rynku, organizatorzy będą zagrzewać do radosnego śpiewania nie tylko atmosferą wydarzenia, ale i gorącą herbatą. Nie zabraknie białoczerwonych rekwizytów – wstążeczek, chorągiewek i wiatraczków. – Śpiewanie pieśni patriotycznych wzbogaci gawęda o historii odzyskania przez Polskę niepodległości i wspomnienie znanych postaci zasłużonych dla Płocka, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości – czytamy w zaproszeniu.

Podwieczorek Patriotyczny – Stary Rynek w Płocku, przy pomniku – ławeczce druha Wacława Milke – sobota 6 listopada, godz. 18.00.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków miasta Płock.

Fot. Archiwum Dziennik Płocki.