Policja szuka migrantów. Na płockim Radziwiu jest punkt kontrolny. Funkcjonariusze zatrzymują busy i ciężarówki

– Na płockim Radziwiu przy rondzie Lajourdie policja ustawiła radiowozy, prawdopodobnie są to punkt kontrolne. Policjanci zatrzymują samochody dostawcze, busy i ciężarówki – poinformował nas płocczanin.

Według jego relacji kontrole trwają kolejny dzień. – Widziałem policjantów w piątek i widziałem dziś – dodaje. Według mieszkańca Płocka, funkcjonariusze najprawdopodobniej szukają migrantów i kurierów, którzy ich przewożą.

Domysły mieszkańca Płocka potwierdza Katarzyna Kucharska, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej w Radomiu. – Na terenie całego garnizonu, także w Płocku, służbę pełnią patrole, które są dodatkowo wyposażone – tłumaczy rzeczniczka. – Działania podyktowane są tym, że samochody nie zatrzymywały się do kontroli – dodaje. Kucharska podkreśla, że policjanci sprawdzają stan trzeźwości kierowców, reagują na wykroczenia i przypadki łamania prawa, zwracają również uwagę na pojazdy, którymi mogą przemieszczać się osoby nielegalnie przebywające na terenie Polski.

Dodajmy. W województwie łódzkim, a dokładnie w okolicy Strykowa w miniony piątek policja zatrzymała busa przewożącego migrantów. W pojeździe znajdowało się 41 migrantów – o czym informuje TVN24. – W piątek zarejestrowano łącznie dwa przypadki przewożenia migrantów. Wcześniej funkcjonariusze skontrolowali busa, w którym jechało 37 cudzoziemców.

Fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne).