WOŚP 2023. Radośnie i barwnie w płockich galeriach handlowych. Już w sobotę serca biły w rytm Orkiestry [FOTO]

Chociaż Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023 odbędzie się dziś, czyli w niedzielę, 29 stycznia, to Orkiestra już w sobotę grała w płockich galeriach handlowych. W każdej z nich działo się wiele! Tańce, występy solistów, licytacje, no i główni bohaterowie – wolontariusze z orkiestrowymi puszkami, którzy nie szczędzili sił i energii, aby w skarbonkach znalazło się sporo funduszy na fundację Jurka Owsiaka.

Jak co roku trzy płockie galerie handlowe Galeria Wisła, Galeria Mazovia oraz Galeria Mosty włączyły się w imprezy organizowane przez płocki Sztab WOŚP. Na scenach zaprezentowali się młodzi artyści, którzy pracują pod opieką swoich nauczycieli w Młodzieżowym Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku oraz zaprzyjaźnionych placówek.

Wśród wolontariuszy nie zabrakło, jak co roku zresztą, posłanki Elżbiety Gapińskiej, marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego czy płockich radnych Małgorzaty Ogrodnik, Darii Domosławskiej czy Tomasza Kominka oraz kilkudziesięciu płocczan, którzy z wielkim zaangażowanie zbierali fundusze od osób odwiedzających tego dnia płockie galerie handlowe.

Dziś, wielki finał WOŚP, na który płocki Sztab WOŚP serdecznie zaprasza do Orlen Areny, w której na uczestników czeka program z mnóstwem atrakcji i okazji, aby dorzucić się do zbiórki. 31. Finał WOŚP. Orkiestra zagra w całym Płocku. Finał w Orlen Arenie, a tam… atrakcji nie zabraknie! [PROGRAM]

Przypomnijmy, że WOŚP gra również w Powiecie Płockim. W 14 z 15 gmin powiatu odbywają się różnego rodzaju wydarzenia. Sztaby WOŚP w powiecie płockim przygotowały również całą moc imprez, podczas których mieszkańcy gmin mogą dołożyć swoją cegiełkę do orkiestrowych puszek. Niebywała moc WOŚP. Orkiestra zagra praktycznie we wszystkich gminach Powiatu Płockiego. Co, gdzie, kiedy?

Tegoroczna zbiórka środków przeznaczona zostanie na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. 31. Finał WOŚP odbywa się pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą – zagramy dla wszystkich, małych i dużych.

Polecamy galerię zdjęć z sobotniej zbiórki WOŚP, która odbywała się w płockich galeriach handlowych.

Fot. Sztab WOŚP Płock.