Wodociągi Płockie są przygotowane do uzdatniania wody pobieranej z Wisły

Nie ma zagrożenia dla mieszkańców Płocka w związku z awarią kolektora ściekowego w lewobrzeżnej części Warszawy. Sytuacja jest cały czas monitorowana przez odpowiednie służby – informuje biuro prasowe urzędu miasta.

W ratuszu odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołane przez prezydenta Płocka. Uczestniczyli w nim: prezes Wodociągów Płockich, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, przedstawiciele WIOŚ, PGW Wody Polskie, Powiatowy Lekarz Weterynarii, służby mundurowe oraz pracownicy ratuszowego wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych.

– Stan wody w Wiśle jest cały czas monitorowany. Badania prowadzą zarówno Wodociągi Płockie, służby sanitarne oraz Generalny Inspektor Ochrony Środowiska. Kontrola jakości, zarówno wody surowej (przed uzdatnieniem), jak i wody pitnej będzie prowadzona z większą częstotliwością. Woda na potrzeby mieszkańców pozyskiwana jest zarówno ze studni głębinowych, jak i z Wisły. Wodociągi Płockie są przygotowane do uzdatniania wody pobieranej z Wisły – uspokaja prezydent Andrzej Nowakowski.

Warto wspomnieć, że oczyszczalnia „Czajka” w Warszawie została uruchomiona w 2012 roku. Wcześniej stolica odprowadzała nieoczyszczone ścieki do Wisły. Także wówczas Wodociągi Płockie, stosując nowoczesną technologię, dostarczały mieszkańcom Płocka wodę odpowiedniej jakości.

Polecamy: Fala ścieków z Warszawy płynie prosto do Płocka. Ogromna awaria oczyszczalni [AKTUALIZACJA]