Wiśniewski wypożyczony do Stali Mielec

19-letni bramkarz Orlen Wisły II Płock, BHT Auto Forum Petry Płock oraz młodzieżowej reprezentacji Polski – Tomasz Wiśniewski został do końca sezonu wypożyczony do występującej w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych – SPR Stali Mielec. W każdej chwili może jednak wrócić do Płocka.

Nie tak dawno, bo 11 października 2016 roku, młody bramkarz zadebiutował w pierwszej drużynie Orlen Wisły Płock, a tym samym także w PGNiG Superlidze. Za ligowy debiut Tomasz Wiśniewski zebrał dobre recenzje, a teraz gdy nadarzyła się okazja udał się na wypożyczenie do SPR Stali Mielec, gdzie na pewno będzie miał większą szansę na grę i rozwój.

Obecnie dysponujemy trzema bramkarzami, z których każdy chce i musi grać, aby pozostać w odpowiednim trybie meczowym – wyjaśniał dla oficjalnej strony płockiego klubu trener bramkarzy Artur Góral. – Pod tym względem wypożyczenie do Stali jest dla Tomka dobrą okazją na potwierdzenie swoich nieprzeciętnych umiejętności – dodał.

Sytuacja z przenosinami Wiśniewskiego była dynamiczna, ponieważ w ciągu kilku dni dwóch bramkarzy Stali doznało kontuzji, przy czym Grzegorz Barnaś zerwał więzadła w kolanie i już w tym sezonie nie zobaczymy go na parkietach PGNiG Superligi. I to właśnie jego zastępcą będzie wychowanek Orlen Wisły Płock.

W poprzednim sezonie na podobny ruch zdecydował się Adam Morawski (wypożyczenie do Pogoni Szczecin), któremu wyszło to na dobre. W tym przypadku może być tak samo. Co ciekawe Wiśniewski debiut w nowej drużynie ma już za sobą i jak informuje strona mieleckiego klubu: – w końcówce meczu z Zagłębiem również dostał swoją szansę i bardzo dobrze ją wykorzystał.

Oby tak dalej.

Źródło: SPR Stal Mielec / SPR Wisła Płock
Fot. Dziennik Płocki