Wigilia dla osób bezdomnych i samotnych. Mariawici zapraszają w swoje gościnne progi już jutro

Przykładem ubiegłego roku, Mariawici, pomysłodawcy i organizatorzy akcji „Ciepły Posiłek u Mariawitów”, postanowili zorganizować z okazji Świąt Bożego Narodzenia Wigilię dla osób bezdomnych. Spotkanie odbędzie się już jutro, we wtorek 21 grudnia od godz. 10 do 13 przy ulicy Kazimierza Wielkiego 27.

– Na naszą wigilię zapraszamy każdą osobę potrzebującą. Jednym słowem samotną, zagubiona, a może potrzebująca obecności drugiego człowieka – zaprasza biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP Marek Maria Karol Babi. – Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy tylko mają czas i ochotę spotkać się z nami w miejscu wydawania Ciepłego Posiłku u Mariawitów, czyli w tunelu przy ulicy Kazimierza Wielkiego 27.

Oprócz wigilijnych potraw, przewidziano symboliczne podzielenie się opłatkiem, wspólne posłuchanie kolęd. – Postaramy się, aby w aurze świątecznej atmosfery każdy, kto do nas przyjdzie, mógł poczuć, że nie jest sam, że zawsze może do nas przyjść po uśmiech i dobre słowo. Nikt tego dnia nie może czuć się smutny i samotny. Stworzymy niepowtarzalną atmosferę, która umożliwi choćby namiastkę wyjątkowych przeżyć świątecznych – mówi bp. Babi.

Wigilię przygotują pracownicy i wolontariusze Stowarzyszenia Miłosierdzie i Miłość, jak również uczestnicy i pracownicy Centrum Integracji Społecznej im. św. Marii Franciszki Kozłowskiej w Płocku.