Piotr Jakubowski nowym wójtem gminy Radzanowo

Piotr Jakubowski nowym wójtem gminy Radzanowo, tak zdecydowali mieszkańcy w przedterminowych wyborach, których druga tura odbyła się w niedzielę, 19 grudnia.

Kandydat reprezentujący KWW Wspólnie dla Gminy otrzymał w niedzielnym głosowaniu 1817 głosów. Kontrkandydat Krzysztof Czerwiński zebrał 1760 głosów. Liczba osób uprawnionych do głosowania w gminie Radzanowo to 6673. Ważnych głosów w wyborach oddano 3577.

Pierwsza tura wyborów na wójta gminy Radzanowo odbyła się 5 grudnia. Żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej większości, czyli 51 proc. poparcia. Ponowne głosowanie odbyło się w niedzielę, 19 grudnia. Mieszkańcy wybierali pomiędzy Piotrem Jakubowskim i Krzysztofem Czerwińskim.

– Z tego miejsca chciałbym podziękować mojemu kontrkandydatowi Krzysztofowi Czerwińskiemu za uczciwą, merytoryczną walkę wyborczą, za wzajemny szacunek i kulturę w tej kampanii – napisał nowo wybrany wójt Radzanowa na Facebooku.

Jakubowski podziękował także żonie Paulinie i rodzinie, członkom sztabu wyborczego, staroście płockiemu Sylwestrowi Ziemkiewiczowi, wicemarszałkowi Sejmu Piotrowi Zgorzelskiemu oraz wszystkim tym, którzy wspierali go na kampanijnej drodze. – Kochani, to dla mnie wielka radość, jednak jest to też pierwszy dzień ciężkiej i trudnej pracy na rzecz naszej społeczności. Podczas kampanii wyborczej przedstawiłem Wam Konkrety, które teraz muszę – zgodnie z danym Wam słowem – zrealizować! – zapewnił.

Przedterminowe wybory wójta gminy Radzanowo odbywają się ponieważ dotychczasowy wójt, Sylwester Ziemkiewicz został wybrany na stanowisko starosty płockiego. Zastąpił tragicznie zmarłego w sierpniu tego roku Mariusza Bieńka.

Fot. Archiwum prywatne Piotra Jakubowskiego.