Wielki powrót do złotej ery gier. Mazowieckie Technikum Innowacji w Płocku organizuje River Raid Retro Cup 2024

W świecie, w którym technologia gier wideo rozwija się z niebywałą prędkością, Mazowieckie Technikum Innowacji (MTI) w Płocku zaprasza do nostalgicznej podróży w czasie i przeżycia niepowtarzalnej przygody. A o co chodzi? Jak się okazuje, chodzi o niezwykły turniej.

Organizowane przez szkołę zawody, czyli River Raid Retro Cup 2024 odbędą się w sobotę, 2 marca, od godz. 12:00 w siedzibie Mazowieckiego Technikum Innowacji al. Kilińskiego 12 (budynek F) campus Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. – To nie tylko szansa na zmierzenie się z klasyczną grą, która zachwycała graczy na całym świecie w latach 80. XX w., ale także okazja do przeżycia przygody w świecie retro gamingu – zachęca placówka.

Dlaczego retro gry przetrwały próby czasu? – To pytanie, na które turniej organizowany przez MTI może rzucić nieco światła – wyjaśnia Marcin Gerwatowski, dyrektor MTI. – Gry takie jak River Raid nie tracą na popularności, pomimo upływu lat. Cechuje je prostota rozgrywki, która wciąż potrafi dostarczyć mnóstwo emocji i wywołać nostalgiczne wspomnienia. Dla wielu uczestników turnieju będzie to powrót do dzieciństwa, do czasów, kiedy to prosty joystick i kilka klawiszy wystarczało, aby dostarczyć godziny rozrywki.

– Organizując River Raid Retro Cup, pragniemy nie tylko odświeżyć te wspaniałe chwile z przeszłości, ale również pokazać młodszym pokoleniom, jak początki gier wideo wyglądały w praktyce – zaznacza dyrektor MTI.

– Sam spędziłem niezliczone godziny, grając w River Raid. To była gra, która nauczyła mnie strategii, szybkiego myślenia i cierpliwości. Mam nadzieję, że ten turniej pozwoli innym doświadczyć tej samej radości i wyzwania, które czułem jako młody gracz – wyznaje Marcin Gerwatowski, który jak się okazuje, osobiście związany jest ze wspomnieniami kultowej gry.

River Raid Retro Cup 2024 – Święto Retro Gamingu

MTI przygotowuje się do tego wydarzenia z wielkim entuzjazmem, mając na celu nie tylko przypomnienie minionych czasów, ale także pokazanie młodszym pokoleniom, jak rozpoczęła się era gier wideo. Turniej jest otwarty dla wszystkich – uczniów szkół w Płocku, ich rodziców, a nawet dziadków, którzy być może sami grali w River Raid przed laty. To doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu oraz doświadczenia, jak gry potrafią łączyć pokolenia.

Nagrody i emocje

Zwycięzcy turnieju mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, takie jak słuchawki gamingowe, myszki komputerowe i ekskluzywne T-shirty MTI. Jednak prawdziwą nagrodą będzie radość z gry i satysfakcja z osiągnięć, a także wspomnienia, które pozostaną z uczestnikami na długo po zakończeniu turnieju.

Podsumowując. Turniej MTI River Raid Retro Cup 2024 w Mazowieckim Technikum Innowacji to nie tylko zawody, to święto, które ma na celu zjednoczenie miłośników gier wideo, niezależnie od ich wieku. To wyjątkowa okazja, by przypomnieć sobie i pokazać innym, że niektóre gry naprawdę nigdy nie wychodzą z mody.

Placówka zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w tej niezwykłej podróży do przeszłości…

Więcej informacji znajdziecie na stronie Mazowieckiego Technikum Innowacji: https://mti.edu.pl/pl/wracamy-do-korzeni-gamingu-mti-river-raid-retro-cup
oraz na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/2007497116302544

Fot. Mazowieckie Technikum Innowacji w Płocku.