Warto pomagać – Mimo Wszystko

wisla

Galeria Wisła to jedno z siedmiu działających w naszym kraju centrów handlowych, które włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Ciuch w ruch”. Jej założeniem jest promowanie postaw proekologicznych oraz finansowe wsparcie podopiecznych Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko.

Poza Galerią Wisła do akcji włączyły się Galeria Askana (Gorzów Wielkopolski), Galeria Kosmos (Koszalin), Galeria Młyńskiej (Racibórz), CH Familia (Gdańsk), CH Stara Cegielnia (Szczecin) i CH Max (Tarnów). W każdym tych miejsc pojawiły się oznakowane specjalnie pojemniki przeznaczone na odzież i tekstylia. Część trafiających do nich ubrań przeznaczona będzie do dalszego użytkowania, część (najbardziej zużyta) przetwarzana na być na czyściwo przemysłowe, paliwa alternatywne i wyroby dla przemysłu samochodowego. Kwota za każdy kilogram tekstyliów to wsparcie dla podopiecznych Fundacji Mimo Wszystko.

Prowadzona przez Annę Dymną fundacja pomaga osobom niepełnosprawnym intelektualnie, opiekuje się nimi, funduje stypendia, prowadzi subkonta, dofinansowuje leczenie i turnusy rehabilitacyjne. Jest również organizatorem integracyjnych wydarzeń i festiwali – mówi Maja Jaworska, przedstawiciel fundacji. – Projekt „Ciuch w ruch” odczarowuje stare ubrania i daje im drugie życie, udowadnia, że pozornie bezużyteczny przedmiot również ma swoją wartość.

Z 290 kilogramów odpadów, które produkuje rocznie statystyczny Polak, około 4 procent to tekstylia. Zdecydowana większość z nich trafia na wysypisko śmieci. Dzięki akcji „Ciuch w ruch” mogą one otrzymać drugie życie.