SMS za mocny dla Jutrzenki

Srodze zawiedli się wszyscy, którzy przed płockimi derbami przekonywali, że „Jutrzenka wygra, bo walczy o utrzymanie, a SMS nie gra o nic. Bardzo szybko okazało się, że nie może być mowy o żadnych pozaboiskowych układach. SMS wygrał różnicą szesnastu bramek, będąc zespołem co najmniej o klasę lepszym.

Nadzieje Jutrzenki na uzyskanie korzystnego rezultatu rozwiane zostały bardzo szybko. Wprawdzie zaczęło się nieźle dla ekipy występującej w roli gospodarza, która prowadziła nawet 3:1, jednak SMS dość szybko zdołał doprowadzić do remisu. Jeszcze w 12. minucie było 5:5, ale później SMS zdobył kolejno dziesięć bramek i wypracował sobie bezpieczną przewagę. Kiedy rozległa się syrena oznajmiająca koniec pierwszej części meczu, ekipa trenera Andrzeja Marszałka prowadziła już sześcioma oczkami.

W pierwszej fazie meczu zawodniczki Jutrzenki starały się odcinać od podań Aleksandrę Rosiak. Później indywidualną opiekę miała również Patrycja Świerżewska. Niestety, w ten sposób mnóstwo miejsca miały skrzydłowe i kołowa. Z biegiem czasu trener Tomasz Popis musiał więc skorygować ustawienie swego zespołu w defensywie.

Niestety, SMS spokojnie radził sobie z każdym systemem obronnym stosowanym przez Jutrzenkę. Jeśli jednak ma się w ofensywie takie zawodniczki jak Patrycja Świerżewska, Aleksandra Rosiak (nawet gdy nie prezentuje pełni swoich możliwości), czy Natalia Nosek, można walczyć o wygraną z każdym zespołem pierwszej ligi.

Jutrzenka nie miała szans na wygraną, bo zabrakło jej armat. Zawodniczki prowadzone przez trenera Tomasza Popisa wielokrotnie nie były w stanie przedrzeć się przez niezwykle mocno broniące Paulinę Piwowarczyk i Patrycję Świerżewską, wspierane przez świetnie dysponowaną Karolinę Sarnecką. Wkład, jaki te trzy zawodniczki wniosły w wygraną swojego zespołu, jest nie do przecenienia.

MMKS Jutrzenka Płock – SMS ZPRP Płock 21:37 (12:18)

Jutrzenka: Dobrowolska, Pietrzak – Waszkiewicz 1, Homonicka 4, Stasiak 2, Jankowska, Krysiak 7, Rędzińska 3, Mokrzka 4, Jasińska, Dudek, Kwasiborska, Pawłowska, Salamandra

SMS: Sarnecka 1, Seweryn – Piwowarczyk 1, Rogulska 2, Trzczak, Kwiecińska 3, Świerżewska 9, Rosiak 4, Szczechowicz 2, Nosek 7, Urbaniak 4, Trzaska 2, Cygan 2, Suchy