Walczyli, ale polegli. Vive – Wisła 1:0

Ekipa Vive Tauronu Kielce zrobiła pierwszy krok do obrony mistrzowskiego tytułu, pokonując u siebie Wisłę 31:26. Płocczanom nie pomógł powrót do gry Adama Wiśniewskiego i Nemanji Zelenovicia. Drugi mecz w Kielcach rozegrany zostanie w niedzielę o 20.00.

Gospodarze byli zdecydowanymi faworytami pierwszego meczu fazy play-off PGNiG Superligi sezonu 2014/2015. Płocczanie nie zamierzali jednak tanio sprzedawać skóry. Niestety, i tym razem lepsi okazali się zawodnicy z Kielc.

Początek meczu to świetna gra Rodrigo Corralesa i Sławomira Szmala, ale i stosunkowo słaba postawa zawodników odpowiadających w obu zespołach za grę ofensywną. Wisła miała spore problemy z kielecką defensywą, ale i miejscowi nie byli w stanie wykorzystać płockiej niemocy.

Vive Tauron wyszedł wprawdzie na dwubramkowe prowadzenie, ale płocczanie potrafili doprowadzić do wyrównania, a nawet objąć prowadzenie. Niestety, nie cieszyli się nim zbyt długo. Chociaż płocczanie z wielką ambicją walczyli o każdy milimetr boiska, na przerwę schodzili z dwoma bramkami straty.

Po zmianie stron goście zdołali po raz kolejny wyrównać. Bardzo długo wynik oscylował w okolicach remisu. W końcu jednak kielczanie zdołali wypracować sobie nieznaczną przewagę. Nafciarze wciąż jednak walczyli o korzystny rezultat. Nie wiadomo, jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby nie rzut karny zmarnowany, gdy przewaga miejscowych stopniała akurat do jednego oczka. Wisła w tym momencie jakby straciła wiarę w siebie. Co wykorzystali gospodarze, zwiększając przewagę do pięciu oczek.

Gospodarze wygrali pierwszy mecz, chociaż zapewne nie spodziewali się, że Wisła postawi im tak mocny opór. Drugie spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę, 17 maja, a początek zaplanowany został na 20.00.

Vive Tauron Kielce – Orlen Wisła Płock 31:26 (13:11)

Vive Tauron: Szmal, Sego – Grabarczyk, Jurecki 3, Tkaczyk, Reichmann 4, Chrapkowski 3, Aguinagalde 3, Bielecki 1, Jachlewski, Strlek 1, Lijewski 5, Buntić 2, Zorman 1, Rosiński 4, Cupić 4

Orlen Wisła: Corrales, Wichary, Morawski – Kwiatkowski, Daszek 4, Racotea 1, Tioumentsev 4, Wiśniewski 1, Skibiński, Ghionea 4, Syprzak 7, Zelenović, Montoro 5