W szokujących warunkach ‘wychowywała’ zwierzaki. W sumie kobiecie odebrano ich aż 24!

Na posesji położonej na osiedlu Borowiczki w Płocku przetrzymywanych było w fatalnych warunkach 14 psów, 4 koty, 4 króliki oraz 2 świnki morskie. – Zwierzęta zostały odebrane właścicielce i przekazane do schroniska. Dalsze pozostawienie ich u dotychczasowej właścicielki zagrażało ich zdrowiu – podkreśla Jolanta Głowacka, rzeczniczka prasowa Straży Miejskiej w Płocku.

W środę, 21 lutego, strażnicy miejscy realizujący zadania EkoPatrolu dołączyli do interwencji podejmowanej przez płocką Policję w sprawie odebrania właścicielce zaniedbanych zwierząt. W interwencji, uczestniczyli również przedstawiciele Urzędu Miasta Płocka oraz Schroniska dla Zwierząt w Płocku.

– Zwierzęta mieszkały w bardzo złych warunkach. Przetrzymywane były w zamkniętych pomieszczeniach, w brudzie, nie były wyprowadzane na spacery. W domu nigdzie nie stały miski z wodą czy z karmą. Zwierzęta, które brodziły we własnych odchodach, były zaniedbywane od dłuższego czasu. Niektóre miały widoczną infekcję skóry, były wychudzone i zapchlone – wymienia Głowacka. Dodaje, że informacji, które posiadają municypalni, była to trzecia interwencja, odebrania zaniedbanych zwierząt tej kobiecie.

Funkcjonariusze realizujący zadania EkoPatrolu część odłowionych zwierząt w specjalnych transporterach przewieźli do płockiego schroniska.

Fot. Straż Miejska Płock.