W piątek BHT Auto Forum Petra Płocka zacznie walkę w European Beach Handball Tour

W dniach 20-22 maja BHT Auto Forum Petra Płock wystąpi w finałowym turnieju European Beach Handball Tour w greckich Salonikach. Udział wezmą w nim zespoły wyłonione w zeszłorocznych kwalifikacjach.

Aktualni Mistrzowie Polski turniejem w Salonikach oficjalnie zainaugurują sezon 2016. Zawodnicy Petry do tych rozgrywek przygotowywali się w Płocku, gdzie – między innymi – zagrali w turnieju towarzyskim Solumus Cup 2016, który odbył się na płockiej Sobótce. Tam Petra dość niespodziewanie przegrała w finale z… juniorską sekcją swojej drużyny (rocznik 1997).

Dzień później płocczanie udali się już do Gracji, gdzie we wtorek wzięli udział w turnieju przygotowawczym do finałowych rozgrywek. Zmierzyli się w nim kolejno z: Beach Boys 2012-As Kiklopes Alexandroupolis (2-0), GAS Kilkis Akropolis (0-2), AMS Pontioi Kilkis „Golden Waves” (2-0) oraz SC Ekaterinodar (1-2, 1-2).

Po dwóch turniejach towarzyskich w ciągu kilku ostatnich dni, przyjdzie w końcu czas na poważne granie. Zawodnicy Petry rozpoczną je w piątek, 20 maja, o godzinie 11, meczem z BHC 2areg z Serbii. Cztery godziny później naprzeciw płocczan staną zawodnicy Detono Zagreb z Chorwacji, a drugiego dnia fazy grupowej EBT Final również rosyjski BHC SKKM-Ekaterinodar oraz chorwacki BHC Sesvete.

Faworytami grupy są Rosjanie. Jest to jedna z najbardziej doświadczonych ekip na plażowych boiskach, wielokrotni finaliści turnieju. Rok temu zajęli w finale drugie miejsce, ale nie należy zapominać, że ostatnio triumfowali w turnieju na Wyspach Kanaryjskich – oceniał przeciwników kapitan Petry – Adrian Fiodor.

Bardzo mocni są też Chorwaci, obecni mistrzowie, z którymi po zaciętym boju udało nam się wygrać w listopadzie w meczu o trzecie miejsce. Z Serbami z 2areg nie mieliśmy jeszcze okazji się mierzyć, ale wiem, że w tym zespole występuje kilku reprezentantów swojego kraju, więc będzie to wymagający przeciwnik. Jesteśmy świadomi, że nie będzie to łatwy turniej i będziemy musieli wspiąć się na wyżyny naszych umiejętności, żeby osiągnąc tam dobry rezultat. Jedziemy jednak walczyć i zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie ukrywamy, że bardzo chcielibyśmy powtórzyć nasz sukces z listopada (trzecie miejsce na Turnieju Mistrzów na Wyspach Kanaryjskich) – dodawał.

Mistrzowie Polski udali się Grecji dzięki wsparciu sponsora tytularnego, firmy Auto Forum – autoryzowanego dealera Volkswagena, Mercedesa, Skody i Hyundaia – firmy Solumus, Kicpak i Urzędu Miasta Płocka.

Skład BHT Auto Forum Petra Płock na turniej w Grecji:
Adrian Fiodor, Tomasz Wiśniewski, Filip Koper, Miłosz Rupp, Łukasz Niedzielak, Marcin Miedziński, Jakub Moryń, Jarosław Suski, Patryk Orędowicz, Bartosz Wojdak, Michał Kwiatkowski i Konrad Koper.

Z szerokiego kadry wypadli: Kacper Adamski (z powodu kontuzji) oraz Adrian Turkowski i Artur Niesłuchowski.

Grupa:
1. BHT Auto Forum Petra Płock
2. BHC 2areg – Serbia
3. Detono Zagreb – Chorwacja
4. BHC SKKM-Ekaterinodar – Rosja
5. BHC Sesvete – Chorwacja

Terminarz zawodów:

Piątek – 20 maja
11:00 – BHT Auto Forum Petra Plock – BHC 2areg
15:00 – Detono Zagreb – BHT Auto Forum Petra Plock

Sobota – 21 maja
10:00 – BHC SKKM-Ekaterinodar – BHT Auto Forum Petra Płock
16:30 – BHT Auto Forum Petra Płock – BHC Sesvete

Niedziela – 22 maja – mecze finałowe

Wszystkie spotkania EBT Final 2016 będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie turnieju.

Fot. Mateusz Lenkiewicz