W historii OSP Zągoty to bardzo ważny dzień. Do strażaków trafił samochód ratowniczo-gaśniczy. To jednak nie wszystko [FOTO]

Zgodnie z obietnicą – udało się! – nie ukrywa zadowolenia wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski. Mowa o średnim wozie ratowniczo-gaśniczym, który właśnie trafił do strażaków ochotników w Zągotach (gm. Bielsk). Dla jednostki to wielkie święto i bardzo ważny dzień. Długo bowiem druhowie czekali na profesjonalny pojazd.

W niedzielę, 24 marca, w Zągotach w gm. Bielsk odbyła się uroczystość przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego dla tutejszej, prężnie działającej, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzięki zaangażowaniu Piotra Zgorzelskiego, wicemarszałka Sejmu RP oraz Józefa Jerzego Rozkosza, wójta gminy Bielsk strażacy otrzymali długo wyczekiwany samochód od Państwowej Straży Pożarnej.

To jednak nie wszystko. Oprócz pojazdu jednostka wzbogaciła się o trzy komplety ubrań specjalistycznych typu Nomex, które ufundował samorząd województwa mazowieckiego. 

– Gratuluję druhom strażakom i cieszę się, że dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Zągot, a tym samym mieszkańców ziemi płockiej – komentuje wydarzenie starosta płocki, Sylwester Ziemkiewicz.

Fot. Starostwo Powiatowe w Płocku.