Uwaga! Oszuści podają się za policjantów

We wtorek jeden z mieszkańców osiedla Gierzyńskiego w Płocku padł ofiarą oszustów, którzy przedstawiali się jako: członek rodziny i policjant CBŚ. Pokrzywdzony stracił sporą kwotę pieniędzy.

Metoda cały czas jest taka sama, jednak zawsze pojawiają się jakieś nowe elementy. W przypadku wczorajszego oszustwa do pokrzywdzonego najpierw zadzwonił telefon, mężczyzna przedstawił się jako członek rodziny (zwracał się do pokrzywdzonego „wujku”). Poprosił o podanie adresu, gdyż właśnie jedzie do niego w odwiedziny. Po chwili zadzwonił drugi telefon i inny mężczyzna oświadczył, że jest policjantem z CBŚ. Mężczyzna ten poinformował, że przed chwilą do pokrzywdzonego dzwonił oszust, który wyłudził podanie adresu, ponieważ adres był mu potrzebny do wypłacenia pieniędzy z konta pokrzywdzonego. W związku z powyższym fałszywy policjant polecił pokrzywdzonemu, aby ten udał się jak najszybciej do  banku, wypłacił pieniądze i przekazał je policjantowi, dzięki czemu będzie możliwe zatrzymanie oszusta. Pokrzywdzony zapytał się dlaczego ma przekazywać pieniądze policji, na co usłyszał odpowiedź, że w banku jest już wszystko omówione i kasjerka wypłaci mu fałszywe pieniądze tylko po to, aby zatrzymać oszusta. Fałszywy policjant poprosił również, aby pokrzywdzony nie rozłączył się i aby wybrał nr 997, gdzie uzyska potwierdzenie, że jest to prawdziwa akcja policjantów. W wyniku działania oszustów mieszkaniec Płocka stracił sporą sumę pieniędzy.

Policjanci ponownie przypominają i zwracają się z apelem do wszystkich osób!

– Prawdziwi policjanci nie proszą o przekazywanie żadnych pieniędzy – nawet fałszywych!

– Prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazanie im pieniędzy, aby zatrzymać w ten sposób oszustów !

– Każda prośba o przekazanie pieniędzy, nawet jeżeli jest mowa o fałszywych pieniądzach, jest oszustwem !

– Nie wolno przekazywać jakichkolwiek pieniędzy osobom obcym, nawet jeżeli przedstawiają się, że są policjantami !

– Łącząc się z numerem 997 bez wcześniejszego przerwania połączenia z nieznajomym mężczyzną, zostaniecie Państwo przekierowani na inny numer oszustów a nie na numer Policji !

Uwaga! Oszuści kradnący „na policjanta” przechwytują połączenia na numery alarmowe!

źródło: informacja prasowa