Okradał samochody aby kupić jedzenie

– W okresie świątecznym na terenie Płocka policjanci odnotowali kilka włamań do samochodów i kradzieży wyposażenia tych pojazdów. Wczoraj policjanci pracujący nad tymi sprawami ustalili i zatrzymali włamywacza – informuje nas Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej Policji.

W wyniku prowadzonych ustaleń dotyczących ostatnich włamań do samochodów na terenie Płocka, płoccy policjanci z Wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, zatrzymali 31 letniego mężczyznę podejrzewanego o włamania do samochodów. Funkcjonariusze zebrali również materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu dziewięciu zarzutów kradzieży z włamaniem.

Okazało się, że zatrzymany mężczyzna w okresie od 15 grudnia do 27 grudnia włamał się do dziewięciu samochodów. Z samochodów kradł główne radioodtwarzacze samochodowe, ale również w dwóch przypadkach ukradł nawigacje samochodowe i w dwóch przypadkach radia CB z antenami.

Zatrzymany  przyznał się do przedstawionych zarzutów. Złożył wyjaśnienia w sprawie wszystkich dziewięciu włamań, oświadczył że skradzione przedmioty natychmiast sprzedawał, a za uzyskane pieniądze kupował alkohol i żywność, nie potrafił jednak powiedzieć gdzie sprzedawał skradzione rzeczy.

Po złożeniu wyjaśnień, mężczyzna na zasadzie art. 335§1 Kodeksu Postępowania Karnego dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności na okres 2 lat.