Uczniowie płockiej „Małachowianki” realizują program, który może odmienić życie wielu dzieci…

Projekt „Przerwać Dziecięce Milczenie” tworzony w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” realizują uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego: Jakub Kwiatkowski, Wiktoria Wojciechowska, Patryk Marczak, Kacper Komasiński i Bartłomiej Janicki. Ci młodzi ludzie głośno i odważnie mówią i edukują społeczeństwo o przemocy wobec dzieci na wielu płaszczyznach. Młodzież chce uświadomić jak najwięcej osób o skali zjawiska, sposobach reakcji oraz wspierania osoby doświadczającej przemocy.

Projekt ma formę kampanii edukacyjnej i zbiórki charytatywnej prowadzonej poprzez portal Allegro Lokalnie, dochód zostanie przekazany fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”, która jest pomysłodawcą i wykonawcą pierwszego w Polsce telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży.

Inicjatywa skierowana jest głównie do młodzieży i młodych dorosłych. Realizację projektu rozpoczęto w październiku ubiegłego roku od kampanii w mediach społecznościowych, następnie w grudniu odbyły się warsztaty w Małachowiance z udziałem Fundacji „WRZOS”, podobnie w lutym, z tym, że udział brali tym razem uczniowie V LO. W środę, 8 marca, nastąpi zakończenie zbiórki pieniędzy, wówczas to zaplanowano koncert charytatywny, w którym będą mogli uczestniczyć wszyscy zainteresowani. Zakończenie całego projektu zaplanowano w pierwszy dzień wiosny 21 marca.

Działania pomysłowych uczniów Patronatem Honorowym objął Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz.

Platformy społecznościowe na których można śledzić poczynania pomysłodawców projektu: Facebook, Instagram.

Link do zbiórki Allegro Lokalnie oraz Allegro Lokalnie – bilet na koncert

Źródło: Starostwo Powiatowe w Płocku.