Triduum Paschalne w katedrze

Przedstawiamy naszym Czytelnikom dokładny program nabożeństw, które odbywać się będą w katedrze w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.

 

W Wielki Czwartek, 2 kwietnia o 10.00 odprawiona zostanie Msza św. krzyżma, w której uczestniczą wszyscy kapłani diecezji płockiej. Przewodniczył będzie biskup płocki Piotr Libera, który wygłosi również homilię, a koncelebrantem będzie biskup pomocniczy Roman Marcinkowski.

Również w Wielki Czwartek, o 18.00 biskup Piotr Libera przewodniczył będzie Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej, podczas której homilię głosił będzie dyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej ks. dr Jarosław Kamiński.

Wielki Piątek w katedrze rozpocznie się o 9.00 Jutrznią z godziną czytań, której przewodniczył będzie bp Piotr Libera. O 18.00 natomiast rozpocznie się Liturgia na cześć Męki Pańskiej pod przewodnictwem biskupa Romana Marcinkowskiego.

W Wielką Sobotę o 9.00 biskup Piotr Libera także poprowadzi Jutrznię z godziną czytań. O 20.00 natomiast rozpocznie się Wigilia Paschalna, której przewodniczył będzie bp Piotr Libera. On również wygłosi homilię.

Msza rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o 6.00. Przewodniczył jej będzie biskup Piotr Libera. On również wygłosi homilię.