Nadrobiły zaległości, nie zyskały punktów

Nie udał się szczypiornistkom Jutrzenki wyjazd do Kościerzyny. Tamtejszy UKS PCM okazał się zdecydowanie zbyt mocnym rywalem.

7 marca nie udało się rozegrać meczu UKS PCM Kościerzyna – MMKS Jutrzenka Płock. Zaległość została nadrobiona dopiero w  środę, 1 kwietnia. Niestety, drużyna prowadzona przez trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego wracała do domu w raczej kiepskich nastrojach.

Zaczęło się zupełnie przyzwoicie, bo płocczanki prowadziły 2:0. Ale gospodynie błyskawicznie odrobiły tę stratę i objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu. Początkowo różnica bramkowa nie była zbyt duża, ale zanim upłynął pierwszy kwadrans gry, sięgnęła już pięciu bramek. Wprawdzie Jutrzenka zdobyła trzy gole z rzędu, ale okazało się, że na więcej w pierwszej połowie stać jej nie było. Miejscowe wygrały pierwszą połowę różnicą sześciu bramek.

W drugiej części meczu dość długo trwała wyrównana walka bramka za bramkę (co jakiś czas jedna z drużyn zdobywała dwa gole z rzędu). Niestety, po kwadransie takiej gry miejscowe zwarły szeregi w defensywie, co przełożyło się na sześć bramek zdobytych przez UKS PCM przy zerowych stratach. W tym momencie losy meczu były już praktycznie przesądzone.

Jutrzenka przegrała zdecydowanie, ale nie licząc kilku dość trudnych dla niej momentów, ciężko było zorientować się, która drużyna marzy o awansie do PGNiG Superligi, a która o utrzymaniu się w gronie pierwszoligowców.

UKS PCM Kościerzyna – Jutrzenka Płock 29:19 (13:7)

UKS PCM: D.Brzezińska, Liskowska – Górna 5, Żukowska 3, Ziemienowicz 3, Wasak 3, Białek 3, Leśniak 3, Siekańska 2, N.Brzezińska 2, Wójcik 2, Jakubowska 2, Ziółkowska 1, Trawczyńska

Jutrzenka: Dobrowolska, Pietrzak – Rędzińska 5, Stasiak 4, Mokrzka 4, Homonicka 3, Krysiak 2, Waszkiewicz 1, Pawłowska, Dudek, Salamandra, Kwasiborska, Jankowska