Transferowa ofensywa

Nowym zawodnikiem SPR Wisła został 31-letni Bartosz Konitz, który ostatnie trzy sezonu spędził w Pogoni Szczecin. Trzyletnie kontrakty z płockim klubem podpisali również bracia Maciej i Tomasz Gębala. Zawodnikami Wisły staną się jednak dopiero w sezonie 2016/2017.

 

31-letni Bartosz Konitz ma 197 centymetrów wzrostu i waży 104 kilogramy. W PGNiG Superlidze zadebiutował w Vive, gdzie występował przez cztery sezony. Z Kielc przeniósł się do niemieckiej 1. Bundesligi. Po przygodzie z TuS Nettelstedt-Lübbecke i DHC Rheinland wrócił do Polski. Przez trzy lata był zawodnikiem Pogoni Szczecin. Przed rozpoczęciem sezonu 2015/2016 związał się rocznym kontraktem z SPR Wisła. Zacznie on obowiązywać, o ile zawodnik znany z racji swego holenderskiego pochodzenia jako „Oranje” przejdzie testy medyczne.

Po raz pierwszy w swej historii płocka Wisła podpisała kontrakty (od razu dwa) z rocznym wyprzedzeniem. W sezonie 2016/2017 nafciarzami zostaną bracia Maciej i Tomasz Gębala. Dwaj niezwykle utalentowani bracia dwa lata temu trafili do Magdeburga dzięki aktywności skautów niemieckiego klubu, podpisując z Gladiatorami trzyletni kontrakty. Cały pierwszy sezon zajęło im terminowanie w rezerwach.

Maciej Gębala ma 21 lat, 202 centymetry wzrostu i 102 kilogramy wagi. Jest nominalnym kołowym. W sezonie 2014/2015 siedmiokrotnie wystąpił w meczach 1. Bundesligi, zdobywając jednego gola.

Dwudziestoletni Tomasz Gębala ma 212 centymetry wzrostu i waży 103 kilogramy. W minionym sezonie pojawił się na placu gry w 13 meczach najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. Dwanaście meczów zakończył bez jakiejkolwiek zdobyczy bramkowej. Doskonale spisał się w pojedynku z Fuchse Berlin, w którym ośmiokrotnie wpisywał się na listę strzelców.