Tragiczny weekend. Trzy bardzo groźne wypadki – jeden śmiertelny

Od piątku, 30 kwietnia, rozpoczęła się tragiczna seria wypadków drogowych. Śmiertelny w skutkach zdarzył się pod Drobinem. Pisaliśmy od nim: Tragedia na drodze w gminie Drobin. Samochód przygniótł kobietę.

Następny wypadek zdarzył się w środę 1 maja w Płocku ok. godz. 14:20. – Policjanci wstępnie ustalili, że w rejonie Ronda Wojska Polskiego, kierujący pojazdem Opel Zafira, 34-letni mieszkaniec Płocka, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej. Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Citroen, którym kierował 44-latek z powiatu płockiego. Kierujący i pasażerka Citroena z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi – relacjonuje Krystyna Kowalska z KMP w Płocku.

Z kolei w czwartek, 2 maja, ok. godz. 1:55 tragiczne zdarzenie miało miejsce w miejscowości Czermno. – Policjanci wstępnie ustalili, kierujący pojazdem marki Ford Mondeo, 28-letni mieszkaniec powiatu płockiego, jadący od strony Gąbina, w niewyjaśnionych okolicznościach, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem – tłumaczy Krystyna Kowalska. – W wyniku czego wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Kierujący i pasażerka, siedząca z tyłu, przewiezieni zostali do szpitala w Płocku. Druga pasażerka siedząca obok kierowcy, śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z poważnymi obrażeniami przetransportowana została do szpitala w Warszawie.