Tomasz Marzec formalnie żegna się z Wisłą Płock. Przyznaje: piłka bywa okrutna

Po ponad 12 latach pracy z Wisłą Płock żegna się Tomasz Marzec. Dotychczasowy prezes z klubem związany był od 2011 roku. 30 czerwca 2023 roku formalnie został odwołany z funkcji prezesa zarządu.

Tomasz Marzec jakiego nie znacie, czyli wiceprezes Wisły Płock o… wielu sprawach

Tomasz Marzec ścieżkę kariery w płockim klubie rozpoczął jeszcze w 2011 roku, jako pracownik działu marketingu. Zdobyte przez lata doświadczenie i wykształcenie ekonomiczne sprawiły, że szybko piął się w klubowej hierarchii. Przechodząc odpowiednio szczeble od specjalisty ds. marketingu, po kierownika, dyrektora, wiceprezesa, by w lipcu 2020 roku objąć funkcję prezesa zarządu Wisły Płock. Marzec zajął miejsce Jacka Kruszewskiego.

Wisła pod skrzydłami Tomasza Marca finalnie kończyła rozgrywki, licząc od sezonu 2020/21, kolejno na 12. oraz 6. lokacie w tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy. Co więcej, w tym czasie mocno rozwinęły się również struktury klubu, jak dział marketingu, sponsoringu czy pion organizacyjny. Obecny, trzeci sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej Wisła finalnie okupiła spadkiem z ligi, zajmując 16. miejsce w zestawieniu.

– Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które obdarzyły mnie ogromnym wsparciem i zaufaniem – prezydentowi Miasta Płock Andrzejowi Nowakowskiemu, radzie nadzorczej, pracownikom, piłkarzom, trenerom, sponsorom i partnerom, przyjaciołom klubu oraz oczywiście wszystkim kibicom, którzy byli i są z Wisłą na dobre i na złe. Do dziś czuję ogromny smutek i złość, że klub pożegnał się z Ekstraklasą. Złość jest tym większa, że wykonany ogrom pracy nie przyniósł oczekiwanego efektu – podkreśla Tomasz Marzec.

Zaznacza, że klub robił wszystko, by Wisła zakończyła rozgrywki przynajmniej w górnej części tabeli. – Mimo degradacji do 1. ligi uważam, że podczas mojej dwunastoletniej pracy, Wisła w wielu aspektach zaliczyła znaczny progres – dodaje. Marzec przyznaje, że “popełniłem też błędy, mogłem na pewne rzeczy zareagować inaczej, podjąć inne decyzje. Niestety piłka bywa okrutna, bezlitosna, na dłuższą metę potknięć nie wybacza”.

– Na przestrzeni ostatnich lat Wisła udowodniła, że jej miejsce jest w najwyższej klasie rozgrywkowej i jestem pewien, że niebawem wróci do elity, za co z całej siły trzymam kciuki i życzę powodzenia moim następcom, a kibicom samych pozytywnych emocji – mówi Tomasz Marzec.

Nazwisko nowego prezesa Wisła Płock poznamy jeszcze dziś.

Fot. Wisła Płock.