Tenisiści w… mundurach

W sobotę, 30 stycznia 2016 r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA (International Police Association) Region Płock przy współpracy z Zespołem Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku i Komendą Miejską Policji w Płocku zorganizowało otwarty turniej tenisa stołowego o Puchar Przewodniczącego IPA Region Płock.

W turnieju uczestniczyło jedenaście dwuosobowych drużyn. Zespoły reprezentowały: Grupy Regionalne IPA z Płocka i Płońska, Zakład Karny z Płocka, Państwową Straż Pożarną z Płocka i Płońska, Ochotniczą Straż Pożarną z Płocka, nauczycieli z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, Starostwo Powiatowe w Płocku i organizacje pozarządowe oraz Urząd Skarbowy w Płocku.

Turniej rozegrany został w konkurencji indywidualnej oraz drużynowej. Sędzią głównym zawodów był sędzia zawodowy PZTS Grzegorz Bor.

W czasie trwania zawodów uczestnicy turnieju, kibice i sympatycy tenisa stołowego mogli korzystać z cateringu przygotowanego przez obsługę szkoły, natomiast w przerwach między rozgrywkami wszyscy mogli obejrzeć materiał filmowy przygotowany przez Naczelnika Ruchu Drogowego KMP w Płocku kom. Roberta Nowakowskiego dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo Naczelnik ufundował puchar dla najlepszego zawodnika powiatu płockiego.

Pod hasłem zdrowego trybu życia Jolanta Sikora oferowała dla chętnych możliwość przebadania tkanki tłuszczowej. Ku zdziwieniu wielu zawodników okazało się, że mają…nadwagę.

W konkurencji indywidualnej najlepszym graczem turnieju okazał się :

Jarosław Politowski z IPA Płock, zdobywając Puchar Przewodniczącego IPA Region Płock, zwycięski medal, dyplom pamiątkowy oraz nagrodę rzeczową w postaci bonu wartości 500 zł umożliwiającego zakup artykułów tenisa stołowego w wybranym sklepie sportowym.

Drugie miejsce zdobył Mariusz Jeziak z IPA Płońsk, otrzymując medal, dyplom pamiątkowy oraz nagrodę w postaci bonu o wartości 300 zł.

Trzecia nagroda trafiła do  Przemysława Jeziaka z PaństwowejStraży Pożarnej z Płońska. Laureat otrzymał również medal, dyplom pamiątkowy oraz bon wartości 200 zł.

Najlepszym graczem z powiatu płockiego i puchar ufundowany przez Naczelnika Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku trafił do Jarosława Politowskiego.

W konkurencji drużynowej :

I miejsce : Drużyna IPA Płock – Jarosław Politowski i Krzysztof Kosieliński

II miejsce : Drużyna Zarządu Oddziału Powiatowego Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Piotr Milczarski i Paweł Milczarski

III miejsce : Drużyna IPA Płońsk – Marcin Mielczanek i Mariusz Jeziak.

Zwycięskie drużyny otrzymały okolicznościowe puchary, a wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju medale potwierdzające udział w zawodach.

Na koniec przewodniczący IPA Region Płock Adam Łaszczewski podziękował zawodnikom za udział w turnieju, gospodarzowi obiektu oraz pogratulował wszystkim zwycięzcom.

Źródło. KMP Płock

Fot. KMP Płock.