Szpital na Winiarach w Płocku poszerzył swoją ofertę dla małych pacjentów. Będą wykonywane zabiegi ortopedyczne

O zabiegi ortopedyczne poszerzył się zakres działalności Oddziału Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku – poinformowała placówka. Do zespołu medyków dołączył Tomasz Rawo, lekarz, ortopeda dziecięcy, specjalista ortopedii i traumatologii.

– Skomplikowane złamania, uszkodzenia stawu kolanowego leczone artroskopowo, poważne deformacje pourazowe oraz leczenie wielu wad wrodzonych układu ruchu wzbogacą katalog usług świadczonych na naszym Oddziale – mówi Jacek Kołakowski, kierownik Oddziału, specjalista z zakresu chirurgii dziecięcej. Lekarz dodaje, że wcześniej mali pacjenci z tymi schorzeniami kierowani byli do innych ośrodków ortopedii dziecięcej.

Oddział Chirurgii Dziecięcej w strukturze Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku funkcjonuje od 4 grudnia 1973 r. Ulokowany jest na VII piętrze budynku głównego. – Rocznie hospitalizuje ponad pół tysiąca małych pacjentów – informuje lecznica.

Warto dodać, że świadczenia z zakresu ortopedii dziecięcej wykonywane są również w trybie ambulatoryjnym, w przyszpitalnej Poradni Ortopedycznej.

Fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku.