Szkopek w drodze po mistrzostwo

Pierwsze miejsce w piątej i drugie w szóstej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski zajął Paweł Szkopek. Płocki motocyklista na Torze Poznań spisał się wyśmienicie. Gdyby nie problemy z paliwem wygrałby oba wyścigi.

 

Jeżdżący motocyklem Yamaha YZF-R1M płocczanin wielokrotnie ścigał się na Torze Poznań. Nic więc dziwnego, że zna go jak własną kieszeń. Przed kolejnymi zmaganiami w mekce polskich sportów motorowych cały Zespół Yamaha Motor Poland pracował nad doborem właściwych ustawień w maszynie swojego lidera.

W piątej rundzie Paweł Szkopek prowadził od startu do mety. Jechał szybko, nie popełniając nawet najdrobniejszych błędów. Rywale pozostali daleko w tyle, nie mając najdrobniejszych szans na nawiązanie walki. W szóstej rundzie kibice podziwiali spektakularny pojedynek Pawła Szkopka z Ireneuszem Sikorą. Wygrał ten drugi, bo na ostatnim okrążeniu Pawłowi Szkopkowi zabrakło paliwa.

– Mój główny cel na ten rok to Mistrzostwo Polski. I z wyścigu na wyścig umacniam się na pierwszym miejscu w klasyfikacji – mówi Paweł Szkopek. – Piąta runda była niemal perfekcyjna. Dobry start i prowadzenie aż do mety. W szóstej emocji było znacznie więcej. Podczas kontaktu z Irkiem Sikorą oderwała się owiewka, która wytwarzała ogromne opory powietrza. W tych warunkach motocykl spalił pół litra paliwa więcej. Mimo zespołowej gry rywali wyprzedziłem Irka po zewnętrznej na pierwszym zakręcie ostatniego okrążenia. Niestety, dał o sobie znać brak paliwa i linię mety musiałem przejechać na drugiej pozycji.