Świetna wiadomość dla przyszłych rodziców. Szkoła Rodzenia “Pod Grzybkiem” przy Szpitalu św. Trójcy w Płocku już działa [FOTO]

Tuż przed Dniem Matki dobra wiadomość dla wszystkich przyszłych mam. W Szpitalu Świętej Trójcy – Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej otworzyliśmy szkołę rodzenia „Pod Grzybkiem” – poinformował prezydent Andrzej Nowakowski w mediach społecznościowych. – Będzie wsparciem dla pań i pomoże im dobrze przygotować się do najważniejszego wydarzenia w życiu.

W czwartek, 23 maja, przy Szpitalu Świętej Trójcy w Płocku uroczyście otwarto nowa szkoła rodzenia. Świetna inicjatywa ma na celu zapewnienie kompleksowej opieki i wsparcia dla przyszłych rodziców w przygotowaniu do narodzin ich dziecka.

Szkoła rodzenia, która właśnie otworzyła swoje drzwi dla przyszłych rodziców, oferuje szeroki zakres zajęć i warsztatów prowadzonych przez doświadczony personel płockiego szpitala. – Program całkowicie przygotuje przyszłe mamy do macierzyństwa. Niewątpliwym atutem naszej szkoły będzie ostatni dzień cyklu spotkań, w którym przyszli rodzice będą mogli spotkać się i porozmawiać ze specjalistami nie tylko medycyny, ale również z innych dziedzin – podkreśla placówka.

Szkoła rodzenia jest dostępna dla przyszłych mam z Płocka i okolic. Pierwsze zajęcia w nowej szkole odbędą się już 28 maja. Warto zaznaczyć, że przy zapisie obowiązuje wpisowe w wysokości 100 zł. Natomiast wszystkie zajęcia dostępne są bezpłatnie.

Wcześniej placówka ogłosiła konkurs na nazwę nowej szkoły. Zwyciężyła nazwa Szkoła Rodzenia Pod Grzybkiem.

Fot. Urząd Miasta Płocka.