Świat po pandemii, czyli ‘jeszcze będzie przepięknie…’. Konkurs z nietypową nagrodą

Wielkimi krokami zbliża się 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka. – Postanowiliśmy rozweselić nasze miasto. Chcecie zrobić to z nami? Jeśli tak, to macie do tego świetną okazję. Prezydent Miasta Andrzej Nowakowski, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów wraz z Galerią Sztuki Dzieci i Młodzieży zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym “Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie…”. Nagrodzone prace przyozdobią słupy ogłoszeniowe na terenie całego miasta – zachęca POKiS.

Odwołanie koncertów i wydarzeń kulturalnych spowodowało, że słupy ogłoszeniowe POKiS eksponują jedynie plakaty odwołanych koncertów i imprez. Instytucja postanowiła to zmienić, organizując konkurs plastyczny. Wybrane prace konkursowe udekorują nasze miasto. A oklejone kolorowymi obrazkami słupy wniosą nieco radości i nadziei na płockie ulice.

Jak widzisz funkcjonowanie świata w nowej rzeczywistości? Jak wyobrażasz sobie odnowienie relacji międzyludzkich po okresie izolacji? Swoją pracę możesz wykonać w dowolnej technice malarskiej, rysunkowej, graficznej lub mieszanej, ale warunek jest jeden – musi być kolorowo i wesoło! – czytamy w zaproszeniu do udziału w zabawie.

– Celem konkursu jest rozbudzenie aktywności twórczej oraz rozwijanie kreatywności, wrażliwości oraz wyobraźni plastycznej uczestników konkursu – mówi Justyna Ceglińska z Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży. Konkurs jest dedykowany dzieciom i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat. Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę. Przy wyborze zwycięskich prac organizatorzy będą się kierować zgodnością pracy z tematem, jakością wykonania pracy i oczywiście oryginalnością i pomysłowością.

Prace można wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście do siedziby Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki (ul. Jakubowskiego 10). Do pracy należy dołączyć oświadczenia (wzór oświadczenia znajduje się w załączniku do regulaminu) o zgodzie na udział w konkursie oraz na przetwarzanie przez organizatora danych osobowych uczestnika. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 20 maja.

Oprócz ekspozycji prac na słupach ogłoszeniowych, zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe od partnerów i przyjaciół POKiS oraz vouchery na imprezy. Nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe będą prezentowane również na wystawie pokonkursowej w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS zlokalizowanej w galerii handlowej Atrium Mosty.

Szczegóły konkursu i regulamin można pobrać ze strony Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki