Proboszcz płockiej parafii wziął udział w akcji Hot 16 Challenge 2. Rapuje z piwnicy plebanii: Możesz przelać choć parę groszy, po to ten cały pseudo rap [WIDEO]

Akcja Hot 16 Challenge 2 nabiera tempa. Następca ks. Tadeusza Łebkowskiego, wieloletniego proboszcza w kościele na Górkach, o. Marcin Kowalewski CMF od dawna śpiewa w zespole rockowym Fragua. Właśnie opublikował w internecie nagranie z piwnicy na plebanii. – Rapować to ja nie umiem. Nie wierzę, że to się dzieje naprawdę…

– Ale czego się nie robi, żeby pomóc. Was też do tej pomocy zachęcam.

Posłuchajcie sami. Film jest dostępny m.in. na Facebooku na profilu Parafii Św. Maksymiliana M. Kolbego. Będą i dźwięki gitary, i zrobi się nawet melodyjnie, z poruszeniem kwestii pandemii, wiary, pomocy i dobrych uczynków.

Dalej o. Marcin Kowalewski CMF, którego nominował inny duchowny, rapuje:

– Szesnaście wersów to mało i wiele by zbłaźnić się tworząc ten pokraczny rap. Choć słucham nierzadko, raz pierwszy nawijam. Niepewnie wysyłam w świat. Szesnaście wersów jak brzytwa, jak igła, jak szpada, gdy wirus szaleje u bram. Jak teraz będzie, co jutro się stanie, tak długo już to trwa. Ja wierzę mocno i wiara ta we mnie nie zmienia, mimo że upływa czas. Nie zniszczy nikt tych, którzy przy Królu, choćby się palił i walił świat. Śpiewam to często, a Kuba nawija, że Jezus to Król, to Panów Pan. Dzisiaj na nowo to usłysz człowieku – masz wybór, nie musisz się bać.

Tylko On uwalnia mnie, tylko On daje sens.

Tylko On, wolności Król, pokonał śmierć.

Kiedy pandemia rozwala nam system, stawia na głowie porządek i ład. Odpal tę bombę modlitwy gorliwej i modły wznieś o tak. Oprócz modlitwy, dobre uczynki, tak jak nas babcie uczyły od lat. Możesz też przelać choć parę groszy, po to ten cały pseudo rap.

Nigdy już nie powiem: nie znam Go. Prawdziwą wolność daje tylko ON!

Są też nominacje. Otrzymali je: misjonarka klaretynka siostra Joanna Jabłońska MC, Robert Friedrich Litza, Olga Szomańska, Klaudia Grabek, zespół Let Him Run, Tomek Andrzejewski z ekipą Guitar Center.

Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Zarówno nominowani, jak i fani, mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z koronawirusem. Zbiórka dostępna jest pod adresem: http://siepomaga.pl/hot16challenge. Całą akcję można śledzić na stronie http://hot16challenge.network. 

Przypomnijmy, że Misjonarze Klaretyni przejęli płocką parafię św. Maksymiliana Kolbego (wraz z kościołem pw. św. Dominika popularnie nazywanym kościołem na Górkach) w połowie 2019 r. Nowy proboszcz od dawna łączy pracę duszpasterską ze śpiewaniem i komponowaniem. Zespół Fragua powstał w 2001 r., wydali płytę. Opublikowane nagranie nie jest jego pierwszym muzycznym połączeniem ze sceną hip-hopową. Aby się o tym przekonać, wystarczy posłuchać kawałka “Wolność” z hip-hopowego krążka “Powołanie” ks. Jakuba Bartczaka (jako raper był wcześniej znany pod pseudonimem Mane).