Sukces młodego pianisty z Płocka

Fot. Dziennik Płocki
Michał Drętkiewicz z płockiej szkoły muzycznej zdobył pierwszą nagrodę na III Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie.

 

Chłopak jest uczniem prof. Mariusza Tytmana w klasie fortepianu w Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia. W ubiegłym roku został  laureatem nagrody prezydenta Płocka za szczególne osiągnięcia artystyczne. Również pod koniec ubiegłego roku zdobył drugą nagrodę na prestiżowym Konkursie Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w  Płocku.

W tym roku do tych osiągnięć dodał kolejne. Zachodniopomorski Konkursu Pianistyczny w Szczecinie odbywa się co dwa lata i przyciąga czołówkę polskiej młodzieży pianistycznej. Michał startował w najmłodszej grupie (klasy I-II szkół muzycznych II stopnia) i należał do najmłodszych uczestników.

Pomimo tego zdobył najwyższą punktację ze wszystkich uczestników konkursu, co bardzo podkreślali członkowie jury pod przewodnictwem prof. Waldemara Andrzejewskiego (Akademia Muzyczna w Poznaniu).

Poza otrzymaniem pierwszej nagrody w konkursie utalentowany młody pianista otrzymał również nagrodę marszałka województwa zachodniopomorskiego oraz nagrodę Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, w formie koncertu promocyjnego we Wrocławiu. Szczególną i niezwykle atrakcyjną nagrodą była także możliwość nagrania w studiu Polskiego Radia Szczecin.

W Płocku Michała będzie można posłuchać już 16 maja podczas cyklu „Płockie Talenty”. Z Płocką Orkiestrą Symfoniczną wykona część I Koncertu fortepianowego Edvarda Griega.