Stadion Miejski w Płocku stał się placem budowy. Obiekt przy ul. Sportowej przejdzie gruntowny remont

Obydwa stadiony w Płocku zyskują nowy wygląd. Pierwszy, czyli im. Kazimierza Górskiego przy ul. Łukasiewicza wkrótce będzie dokończony i oddany do użytku, drugiego przebudowa się właśnie rozpoczęła – w tym przypadku chodzi o Stadion Miejski im. Bernarda Szymańskiego przy ulicy Sportowej.

Prace remontowo-budowlane na stadionie miejskim ruszyły 2 marca. Zgodnie z umową mają zakończyć się we wrześniu 2023 r. W zakres robót, które zostaną przeprowadzone na obiekcie wchodzą m.in. przebudowa 8-torowej bieżni, wybudowanie dwóch skoczni do skoku wzwyż, rzutni do rzutu dyskiem i młotem, dwie rzutnie do rzutu oszczepem, trzy rzutnie do pchnięcia kulą, dwie dwustronne skocznie do skoku o tyczce, rów z wodą, dwustronna dwuścieżkowa skocznia do skoku w dal i trójskoku czy dwustronna skocznia do skoku w dal.

– Ze względu na prowadzone prace budowlane od 7 marca z użytkowania jest wyłączona bieżnia oraz boisko piłkarskie. Funkcjonować będą natomiast boisko do koszykówki, korty tenisowe oraz plac zabaw – wyjaśnia Konrad Kozłowski, z biura prasowego ratusza. – Na czas remontu nie będzie możliwości wejścia na stadion od strony ulicy Mickiewicza oraz przejścia przez obiekt w kierunku ulicy Sportowej – zaznacza.

Koszt inwestycji to prawie 7,4 mln zł. Samorząd Płocka zdobył dofinansowanie w wysokości do 2,5 mln zł ze Środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Fot. UMP.