Sprawdź, co da się zrobić z dynią

Festiwal Dyni

Co można zrobić z dyni? Przekonać się o tym będzie mógł każdy, kto zechce wziąć udział w pierwszym płockim Festiwalu Dyni. Impreza odbędzie się w poniedziałek, 29 września w godzinach 17.00-20.00 w Ogródku Jordanowskim przy Rogatkach Warszawskich.

Imprezę organizują Młodzieżowy Dom Kultury, prezydent Płocka oraz Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Ziarno. Niespodzianką dla każdego, kto zechce wziąć udział w tym nietypowym święcie, może być wygląd budynku dydaktycznego Ogródka Jordanowskiego, który powakacyjnym remoncie zmienił się nie do poznania.
W programie poniedziałkowej zabawy znajdą się między innymi warsztaty z wypiekania bułeczek z pestkami dyni, wyrób świec z wosku, przygotowanie lampionów z dyni, gry i zabawy zręcznościowe. Każdy chętny będzie mógł skosztować zupy z dyni, specjalnie na tę okazję przygotowaną przez Bar Mleczny. Będą również dyniowe chipsy. Na „ścianie przepisów” będzie można podzielić się swoimi pomysłami na dyniowe pyszności. – Będzie ekologicznie i zdrowo – zapowiada Litosława Koper, szefowa Młodzieżowego Domu Kultury. – Poznamy wiele możliwości wykorzystania dobroczynnego warzywa, jakim jst dynia.
Festiwal Dyni zakończy “Mit o Sołnce i Swarożycu”, spektakl Teatru na Wozie, który rozpocznie się o 19.00. Przygotowany przez Iwonę Kusiak tekst opowiada o miłości ziemskiej dziewczyny do Boga Słońce. Oparta jest na starosłowiańskiej mitologii. Wstęp na Festiwal Dyni jest bezpłatny.