Skamieniałości, minerały, biżuteria i kamienie szlachetne. Festiwal, który po raz pierwszy odbędzie się w Płocku

Minerały, kamienie szlachetne i skamieniałości – to wszystko będzie można obejrzeć podczas festiwalu, który po raz pierwszy odbędzie się w Płocku. Impreza będzie trwała dwa dni – sobotę i niedzielę (11 i 12 marca) w hali Orlen Arena przy Placu Celebry Papieskiej 1. Jest to wydarzenie zupełnie bezpłatne.

Festiwal minerałów, biżuterii, kamieni szlachetnych i skamieniałości to wydarzenie, które łączy naukę o geologii z fantastycznymi wyrobami rąk ludzkich. – Zależy nam, żeby łączyć pasjonatów różnych dziedzin i pokazać najbardziej unikatowe okazy oraz eksponaty – wyjaśniają organizatorzy imprezy. Niektóre eksponaty można zobaczyć tylko na naszym festiwalu – zapewniają.

Co będzie można zobaczyć na wyjątkowej wystawie?

– Biżuteria – nieszablonowe, jedyne w swoim rodzaju wyroby biżuteryjne – zachwycające naszyjniki, wisiory, bransoletki, pierścionki; najwyższej jakości różnorodne dodatki, których nie zobaczysz nigdzie indziej. To rękodzielnicze cuda, z sercem tworzone przez naszych utalentowanych wystawców – zachęcają organizatorzy.

Skamieniałości, czyli prehistoria – coś, co zwykle dla nas jest całkowicie odległe, zamierzchłe – będzie na wyciągnięcie ręki. Wśród eksponatów zwiedzający będą mogli obejrzeć m.in. kości dinozaurów, zęby potężnych, dziś wymarłych już stworzeń czy skamieniałe jaja dinozaurów.

Nie zabraknie również minerałów, czyli skarbów naszej Ziemi. – Zazwyczaj głęboko skrywane przez tysiące lat, można będzie podziwiać na naszym wydarzeniu. Od maleńkich otoczaków po ogromne, unikatowe okazy. Zbiory pochodzą z całego świata, mnogość rodzajów, kształtów i kolorów jest zniewalająca – zapewniają organizatorzy imprezy. Wśród eksponatów będą również meteoryty, bursztyny, perły, kamienie szlachetne i półszlachetne czy kamienie ozdobne.

Festiwal biżuterii i minerałów już w najbliższy weekend w Płocku. Hala Orlen Areny, Plac Celebry Papieskiej 1 Płock. Start wydarzenia w sobotę o godz. 10:00 i potrwa do godz. 18:00, w niedzielę wystawę można obejrzeć w godz. 10:00-16:00.

Fot. Materiały prasowe organizatora.