Siatkarki zasłużyły na pochwałę

Drugie miejsce kadetek i czwarte juniorek – to bilans MUKS Volley Płock w ogólnopolskim turnieju siatkarek w Krakowie.

W obu kategoriach wiekowych do rywalizacji przystąpiło po sześć zespołów. Każde turniejowe spotkanie trwało, bez względu na jego wynik, po trzy sety. Za każdy wygrany set drużyna otrzymywała jeden punkt.
Juniorki rozpoczęły od dwóch porażek po 1:2 – z Wisłą Kraków i GLKS-em Nadarzyn. W trzecim meczu ograły 3:0 Piątkę Sandomierz, a później uległy po 1:2 Sanowi Pajda Jarosław i kadrze województwa podkarpackiego. Płocczanki uzbierały łącznie siedem punktów, co dało im czwarte miejsce. – Wynik nie był tu najważniejszy. Chodziło mi przede wszystkim o ogrywanie się zespołu – podsumował trener Jerzy Chęciński. – Mogę powiedzieć, że dziewczyny zdały egzamin na czwórkę.
Doskonale w Krakowie spisał się zespół kadetek, który przegrał tylko jeden mecz i zakończył swój udział w imprezie na drugim miejscu. MUKS Volley zaczął od porażki 1:2 z Sanem Pajda Jarosław. W drugim meczu płocczanki rozbiły drugi zespół Wisły Kraków 3:0, a następnie ograły 2:1 LKS Wrzos Międzyborów. Volley rozgromił następnie pierwszą Wisłę 3:0, a na zakończenie ograł Jedynkę Tarnów 2:1.
Kadetka Izabela Chęcińska  i juniorka Aleksandra Olszowiec zostały wyróżnione jako najlepsze rozgrywające turnieju. – Jestem zadowolony z tych zawodów, bo to kolejny krok ku podnoszeniu umiejętności moich podopiecznych – mówi trener Jerzy Chęciński.
Składy MUKS Volley:
Kadetki: Izabela Chęcińska; Emilia Bąkowska; Marta Kuczyńska; Adrianna Muszyńska; Aleksandra Muszyńska; Alicja Fabiszewska; Magdalena Sobańska, Patrycja Dutkowska.
Juniorki: Sandra Niedziałkowska; Kamila Marcinkowska; Aleksandra Olszowiec; Aleksandra Koperska; Adrianna Wróblewska; Agnieszka Baryła; Natalia Muszyńska; Joanna Wakuła; Aleksandra Olenderek.