Ścieżki rowerowe w Płocku powstają jak grzyby po deszczu. Ruszyła budowa kolejnej [FOTO]

Od kilku dni trwa budowa drogi rowerowej wzdłuż ulicy Mickiewicza i ulicy Tysiąclecia. Tym razem przybędzie 1,8 kilometra ścieżki dla rowerzystów.

Dziś mieszkańcy Płocka jeżdżą po 43,684 km dróg rowerowych oraz 12 km szlaków rowerowych. Powstająca obecnie magistrala rowerowa wzdłuż al. Jachowicza, ul. Piłsudskiego i ul. Wyszogrodzkiej statystykę tę zdecydowanie poprawi.

– Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Mickiewicza i ulicy Tysiąclecia jest jednym z pięciu składników tzw. programu mobilności miejskiej, na który składa się przebudowa ul. Łukasiewicza, kupno 40 wiat przystankowych, 25 autobusów hybrydowych oraz budowa parkingu przy ul. Bielskiej. A na koniec – właśnie droga rowerowa wzdłuż Mickiewicza oraz Tysiąclecia wraz z przebudową skrzyżowania ul. Tysiąclecia z Łukasiewicza – tłumaczy Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza.

– Koszt realizacji całego programu szacujemy na ponad 92 mln zł. 80 procent kosztów kwalifikowanych pokryjemy z dotacji z UE. Budowa drogi rowerowej wzdłuż Mickiewicza i Tysiąclecia wiązać się będzie z przebudową sygnalizacji świetlnej na wielu skrzyżowaniach: Mickiewicza z Kochanowskiego oraz Tysiąclecia z Bielską, Przemysłową, Rembielińskiego, Zgliczyńskiego i z Łukasiewicza – wymienia. Przedsięwzięcie to będzie kosztowało ponad 15 mln zł. Inwestycja zostanie zakończona na koniec wakacji – dodaje Woźniak.

Polecamy: Program mobilności miejskiej, czyli inwestycja za ponad 92 mln zł.

Fot. UMP.