Są wstępne wyniki sekcji zwłok 32-latka, który zmarł po interwencji płockiej policji

Są wstępne wyniki sekcji zwłok 32-latka, który zmarł we wtorek, 13 grudnia, po interwencji policji. – Do śmierci 32-latka nie przyczyniły się osoby trzecie – wynika ze wstępnych wyników sekcji zwłok mężczyzny – informuje Radio Dla Ciebie.

– Nie stwierdzono na ciele mężczyzny żadnych obrażeń, które mogłyby skutkować jego zgonem. Przyczyna zgonu to niewydolność krążeniowo-oddechowa. Na ten moment na tle nieznanym. Ewentualnie, co do przyczyny tej niewydolności, dadzą wyniki badań histopatologicznych i dalsze czynności – mówił o wstępnych wynikach sekcji dla RDC zastępca prokuratora rejonowego w Płocku Marcin Policiewicz.

– Przy przyjęciu do szpitala mężczyzna miał we krwi 2,67 promila alkoholu. Pobrano próbki krwi do dalszych badań. W charakterze świadków przesłuchani zostali policjanci – czytamy na stronie rozgłośni.

Przypomnijmy. W poniedziałek, 12 grudnia, o godzinie 2:25 dyżurny płockiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny, który jest pod działaniem alkoholu i dobija się do mieszkania byłej partnerki. Policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie reagował na wydawane polecenia. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili przy nim susz roślinny i kryształki. W związku z podejrzeniem, że posiadanie tych substancji może być zabronione, podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny, który cały czas nie reagował na polecenia. Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć siły fizycznej oraz kajdanek. W trakcie interwencji mężczyzna stracił przytomność. Policjanci natychmiast wezwali karetkę, a do czasu jej przyjazdu udzielali pomocy. Po ustabilizowaniu jego stanu, przewieziony został do szpitala, gdzie o godz. 5:25 zmarł. Ciało mężczyzny zabezpieczono w prosektorium, celem wykonania sekcji zwłok.

Całość interwencji została zarejestrowana przez kamery nasobne policjantów. Nagrania oraz wszystkie materiały dotyczące tej interwencji zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Płocku, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Źródło: RDC.