Rysowali, a teraz odbiorą nagrody

Aż trzydzieści siedem prac będzie można obejrzeć podczas wernisażu w Galerii Kreski. Wystawa jest efektem II edycji konkursu „Ulica Themersonów”. Jak sama nazwa wskazuje, młodych artystów zainspirowała twórczość Franciszki i Stefana Themersonów.

Już w piątek 23 października o godzinie 18, w Płockiej Galerii Sztuki odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej pn. „Ulica Themersonów”. Podczas uroczystości jury oficjalnie ogłosi wyniki oraz wręczy nagrody laureatom. W tym roku jury do wystawy zakwalifikowało 37 prac młodych artystów z całej Polski. Na konkurs wpłynęło 211 prac od 89 artystów.

Płocka Galeria Sztuki zorganizowała konkurs po raz drugi. Skierowany był do studentów i absolwentów wydziałów artystycznych wyższych uczelni. Temat prac nawiązywał do twórców, pochodzących z Płocka-Stefana i Franciszki Themersonów. Nadesłane rysunki i grafiki oceniało jury w składzie: siostrzenica Stefana Themersona i krytyk sztuki-Jasia Reichardt, historyk sztuki, rysownik-Nick Wadley, dyrektor PGS-Alicja Wasilewska, artyści malarze-Piotr Naliwajko i Artur Przebindowski oraz wykładowca akademicki i krytyk sztuki-Krzysztof Cichoń. I chociaż wszyscy zgodnie orzekli, że prace miały dużo wyższy poziom niż w I edycji konkursu, to jednak należało wybrać te najlepsze.

Wernisaż jest zorganizowany z okazji, odbywającego się w naszym mieście Festiwalu Themersonów SkArPa. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny, tak jak na wszystkie wydarzenia związane z festiwalem.

LR.