Rusza remont ulicy Kredytowej. Szykują się duże zmiany

Od dziś na ul. Kredytowej wprowadzono czasową organizację ruchu. Rusza tam bowiem długo wyczekiwany przez mieszkańców remont. Płocki ratusz apeluje do mieszkańców o uprzątnięcie i nieparkowanie samochodów ze względu na prace remontowe, które własnie ruszają. 

– Czasowa organizacja ruchu zakłada prace etapami, aby umożliwić dojazd i komunikację dla mieszkańców. W pierwszym etapie prac nastąpi zamknięcie ulicy Kredytowej dla ruchu od strony ul. Mościckiego do skrzyżowania wewnątrz osiedla. Dojazd do posesji będzie możliwy – wyłącznie od strony ul. Dobrzyńskiej (ruch dwukierunkowy) – tłumaczy Konrad Kozłowski z biura prasowego ratusza. – Prosimy mieszkańców o przestawienie samochodów oraz nieparkowanie ich w terminie 7-10 kwietnia ze względu na prowadzone prace związane z frezowaniem nawierzchni jezdni i robotami ziemnymi związanymi z budową nowej kanalizacji i wodociągu. Pojazdy utrudniające prace mogą zostać odholowane na koszt właściciela – dodaje.

W ramach inwestycji powstanie kanalizacja deszczowa (o długości blisko 800 metrów) oraz nowa nawierzchnia asfaltowa bądź z kostki brukowej (łącznie ponad 860 metrów długości). Zostanie przebudowane skrzyżowanie ul. Kredytowej z ul. Mościckiego. – Wybudujemy także nowe parkingi, chodniki i sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Dobrzyńskiej z Mościckiego. Zamontujemy 36 nowych latarni z oprawami ledowymi – wymienia Kozłowski.

Zakończenie robót zaplanowane zostało na koniec sierpnia tego roku. Za przebudowę ulicy Kredytowej odpowiadają: Miejski Zarząd Dróg i Wodociągi Płockie. Koszt przebudowy ul Kredytowej to blisko 4 mln zł.

Fot. UMP.