Rondo “dzwon” obstawione przez policję. Płocczanin: Pokaz siły, jak w stanie wojennym

Od czwartku w całej Polsce trwają protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która niemal zupełnie zakazała aborcji w naszym kraju. W poniedziałek demonstranci planują zablokować główne arterie oraz skrzyżowania i ronda w miastach. W Płocku również przewidziano takie działania.

“Akcja Dzwon”, bo taką nazwę nosi akcja w Płocku rozpocznie się o godz. 17:00. Najpierw uczestnicy zbiorą się przy sklepie Leroy Meriln, a następnie na godz. 17:30 przewidziana jest blokada Ronda Wojska Polskiego, nazywana przez płocczan, rondem dzwon.

I chociaż do protestu pozostało jeszcze ponad dwie godziny, policja już obstawiła to miejsce. – Rondo Wojska Polskiego w tej chwili – napisał do nas płocczanin i przesłał zdjęcie. – 10 radiowozów i policjanci na każdym rogu – relacjonuje. – Policja demonstruje siłę, tak jak było w stanie wojennym – kolumny milicji jeździły po Płocku żeby zastraszać ludzi – wspomina. Policyjne samochody oraz funkcjonariuszy widać również na kamerach monitoringu miejskiego.

Z kolei Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku zawiadamia, że: “dzisiaj od około godz. 16:00 planowane są protesty mające na celu zablokowanie miast. Będziemy robić wszystko co możliwe ze strony policji, aby upłynnić ruch i zorganizować objazdy, tak, aby utrudnienia były, jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców miasta i powiatu płockiego”.

Fot. Czytelnik oraz KorkoNet Miejski Zarząd Dróg.