Napis “Piekło kobiet” na murze płockiej katedry. Ks. Cegłowski: Jestem gotów wycofać skargę

Policja ustala sprawców, którzy przypuszczalnie w nocy z soboty na niedzielę wymalowali czerwonym sprajem na murze zabytkowej katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Płocku napis: “piekło kobiet”. Zgłoszenie złożył proboszcz płockiej parafii katedralnej.

Mamy dokumentację do tej sprawy. Prowadzimy czynności – powiedziała PAP Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Pytana o szczegóły, w tym czy wytypowano osoby, podejrzewane o wymalowanie napisu, odparła, iż jest “za wcześnie, żeby podawać takie informacje”. Jak wyjaśniła, zawiadomienie “w sprawie zniszczenia mienia” złożył proboszcz parafii katedralnej ks. kanonik Stefan Cegłowski.

– Informację o napisie: “piekło kobiet” na murze katedry otrzymałem w niedzielę rano, zatem mógł on zostać umieszczony być może w sobotę w nocy. Złożyłem zgłoszenie na policję. Teraz pozostaje kwestia ustaleń z konserwatorem na temat usunięcia tego napisu – powiedział ks. Cegłowski. – Gdyby zgłosili się twórcy tego napisu, jestem gotów z nimi porozmawiać, wycofać skargę na policji, oczywiście o ile rozmowa ta przyniosłaby jakiś owoc, wyrażenie żalu i zadośćuczynienie – dodał proboszcz płockiej parafii katedralnej.

Źródło: PAP.
Fot. MW.