Rekordowa kwota na inwestycje w powiecie płockim. Podobnie jest z budżetem na 2024 rok

Grudzień, to miesiąc kiedy to samorządy uchwalają budżety na nadchodzący rok. Uchwała Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz Uchwała Budżetowa – to najważniejsze dokumenty, nad którymi debatują radni. W Starostwie Powiatowym w Płocku nie było inaczej. Na ostatniej w tym roku Sesji Rady Powiatu radni przegłosowali dwie najważniejsze uchwały.

– To będzie kolejny rok, w którym najwięcej pieniędzy przeznaczone zostanie na inwestycje drogowe. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i teraz budżet będzie imponujący – mówił starosta płocki Sylwester Ziemkiewicz. O jakiej kwocie mówi samorządowiec? Otóż budżet Powiatu Płockiego wyniósł blisko 215 mln zł. Na inwestycje przeznaczono blisko 50 mln. 

Warto zaznaczyć, że budżet Powiatu Płockiego na mijający rok, czyli 2023 wyniósł 170 mln zł. Po wliczeniu dofinansowań pozyskanych z różnych źródeł, powiat płocki miał do dyspozycji ponad 200 mln zł. Zatem porównując budżety na 2023 rok i 2024 rok, ten na zbliżający się rok jest znacznie większy. 

Podczas ostatniej sesji starosta płocki podziękował radnym i wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego w Płocku. – Był to wymagający rok, ale daliśmy radę, ciężko pracując na rzecz rozwoju ziemi płockiej. Za to wszystko raz jeszcze dziękuję.

Ziemkiewicz zaznaczył, że w ciągu 2 lat Powiat Płocki na modernizację dróg pozyskał 130 mln zł. Włodarz powiatu podkreślił, że samorząd cały czas ubiega się o finansowanie inwestycji ze źródeł zewnętrznych. Jak widać po kwotach – skutecznie.  

Obydwa dokumenty, czyli Wieloletnią Prognozę Finansową oraz Uchwałę Budżetową powiatowi radni przyjęli jednomyślnie. 

53. sesja Rady Powiatu była ostatnią w tym roku, odbyła się środę, 20 grudnia. W sesji wzięło udział 22 radnych.

Źródło i fot: Starostwo Powiatowe w Płocku