Razem się bawili, razem też pomagają [FOTO]

Były kwiaty, dyplomy, podziękowania, a także występy artystyczne. Podczas Dnia Wolontariusza Banku Żywności na sali bawiły się zarówno maluchy, młodzież, osoby starsze i te najstarsze. – Umiemy razem pracować ale także razem się bawić – mówiła Aldona Cybulska, wiceprezes Banku.

W czwartkowy wieczór 28 stycznia, Spółdzielczy Dom Kultury przy ulicy Krzywoustego ożył z pełną mocą. Sala widowiskowa wypełniła się po brzegi wolontariuszami z Płocka i regionu płockiego. – Jesteśmy tu dziś wszyscy razem, abyśmy mogli wam podziękować za waszą ciężką pracę, za trud jaki wkładacie aby pomagać innym – mówiła do zebranych wiceprezes Banku. Do podziękowań przyłączył się także prezes Marek Kuczyński. – Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, tak wiele osób nas wspiera – tłumaczył.

Ze sceny płynęły ciepłe słowa pod adresem wszystkich wolontariuszy. Potem zarząd krótko podsumował całoroczną pracę i działania organizacji. – Praca nie jest lekka ale dla takich chwil jak dziś wiem, że warto to robić. Jak widzę roześmiane i dobrze bawiące się dzieci, widzę uśmiech na twarzach starszych naszych wolontariuszy, to aż serce rośnie – mówił nam Marek Kuczyński.

Urzekający był widok całkiem małych dzieci ubranych w czerwone koszulki z dumnym napisem „wolontariusz”. To ci najmłodsi wolontariusze, którzy w dniach kiedy przeprowadzane są zbiórki żywności, potrafią stać przy koszykach w sklepach już od wczesnych godzin porannych.

Podczas uroczystego Dnia Wolontariusza obchodzonego w SDK-u, działo się sporo nie tylko na sali ale i na scenie. Nie zabrakło na niej zwycięzców ubiegłorocznej pierwszej edycji wyborów Miss Wolontariatu. Następnie sceną zawładnęły dzieci ze swoimi programami artystycznymi. Był także występ kabaretu. Należy dodać, że wszyscy „artyści” na co dzień zajmują się wolontariatem czyli bardzo ciężko pracują.

Stojąc i patrząc na tych młodych ludzi, przychodziła do głowy jedna myśl – jak cudowną mamy młodzież i dzieci. Jak wspaniałych ludzi wokół, którzy jak ciche anioły pomagają z potrzeby serca, by innym było lżej i łatwiej żyć. Podczas czwartkowego wieczoru, bawili się, śmiali, dziękowali…A to przecież im należy podziękować za to, że SĄ.

I chociaż nigdy się nie skarżą i o nic nie proszą, to dziś w ich imieniu poproszę naszych Czytelników o wsparcie dla Banku Żywności w postaci 1 proc. podatku. Jak to zrobić? Podatnik w zeznaniu rocznym PIT może zdecydować się na przekazanie jednego procenta swojego podatku tylko jednej, wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego.

Aby przekazać swój 1 proc. podatnicy muszą jedynie podać, w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym, dane pozwalające na właściwie zidentyfikowanie organizacji pożytku publicznego, którego konto chciałoby się zasilić.

Wystarczy podać numer wpisu organizacji do KRS oraz wysokość kwoty. W przypadku Banku Żywności w Płocku jest to Organizacja Pożytku Publicznego o numerze KRS – 0000296823. Numer konta bankowego – PKO – 66-1020-3974-0000-5402-0120-9477.

Pomóżmy im, aby oni mogli pomagać innym.

Fot. Michał Sumiński