Przystanki autobusowe w Płocku jaśniejsze i bezpieczniejsze. Trwa montaż oświetlenia zasilanego z paneli słonecznych

Na płockich przystankach będzie jaśniej, a tym samym bezpieczniej. Płocki ratusz zlecił bowiem dostawę i montaż listew oświetleniowych na pięciu wiatach przystankowych. Montaż doświetlenia właśnie trwa. Listwy oświetleniowe będą zamontowane na przystankach: Jachowicza (teatr) 05 w Al. Jachowicza, Winiary Szpital 01 przy ul. Medycznej, Popiełuszki 02 i Armii Krajowej 01 przy ul. Wyszogrodzkiej oraz Misjonarska 02 przy ul. Sienkiewicza.

Decyzja o kontynuacji doświetlania przystanków została podjęta po pozytywnych opiniach pasażerów, kiedy tego typu rozwiązanie doświetlenia zastosowano w Płocku dwa lata temu na dwóch przystankach tj. ul. Batalionów Chłopskich i Narodowych Sił Zbrojnych. – Oświetlenie zasilanie jest z paneli słonecznych. W opinii pasażerów doświetlenie poprawia bezpieczeństwo oraz komfort oczekiwania na autobus, gdy zapadnie już zmrok – wyjaśnia Konrad Kozłowski z biura prasowego ratusza. – Kolejne doświetlenia wiat przystankowych zostały zrealizowane w al. Kilińskiego w kolejnych dwóch nowych wiatach zamontowanych w ramach remontu ulicy – dodaje.

Następnymi wiatami zaplanowanymi do doświetlenia są wiaty znajdujące się na ul. Łukasiewicza na odcinku od ul. Tysiąclecia do Nowowiejskiego, który będzie przebudowany oraz wiata na przystanku pl. Dąbrowskiego przy Szpitalu Św. Trójcy w ramach przebudowy ulicy Kościuszki.

Koszt doświetlenia jednej wiaty wyposażonej w przyłącze energetyczne to wydatek około 3200 zł.

Fot. UMP.