Diagnoza, która zmieniła życie rodziny na zawsze. Mała Weronika potrzebuje pomocy…

Pięcioletnia Weronika Kaliwoda, mała mieszkanka Nowych Proboszczewic cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe, zespół Moebiusa, padaczkę, część mózgu dziewczynki jest uszkodzona i nie pracuje. Dziecko musi być cały czas rehabilitowane. To niestety ogromne koszty. Aby pomóc Weronice i jej rodzicom w niedzielę, 2 października, odbędzie się koncert, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na leczenie dziecka.

– Mamy tylko jedną trzecią sprawnego mózgu i na niej pracujemy – mówi mama Weroniki, Marta Kaliwoda. W praktyce oznacza to, że czynności, które zdrowy organizm wykonuje “od tak”, u Weroniki musi być wspierany i rehabilitowany. Ciągła rehabilitacja dziecka to fizjoterapia, zajęcia neurologopedyczne, elektrostymulacja twarzy, tlenoterapia oraz sprzęt rehabilitacyjny- pionizator, wózek, ortezy czy gorset wzmacniający tułów. Koszty leczenia są ogromne. Na portalu Sie pomaga utworzona została zbiórka pieniędzy na leczenie dziecka, która potrwa do 3 października. 

Czy rehabilitacja przynosi efekty? – Tak – Werka lepiej oddycha, przełyka, jest dłużej aktywna w ciągu dnia, sen jest bardziej regularny, odróżnia osoby i głosy, protestuje gdy jej się coś nie podoba, co jest początkiem naszej komunikacji z córką. Czasem nawet zasłużymy sobie na wyjątkowy uśmiech – mówią rodzice. 

Reasumując, postępy są, ale przerwa w rehabilitacji może cofnąć te małe kroczki Weroniki. Dlatego też do akcji pomocowej rodzicom i Weronice włączyli się Karol Krajewski, prezes Akademickiego Stowarzyszenia „Ambitni w Działaniu” oraz Komitet Dla Weroniki Renata Pietrzak i Katarzyna Stępniak, którzy organizują koncert “Maksymalnie Dla Weroniki”.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 2 października o godz. 18:00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Płocku przy ul. Kolegialnej 23. Na scenie wystąpi m.in. Maksym Rzemiński – jeden z najzdolniejszych pianistów młodego pokolenia, laureat krajowych i międzynarodowych konkursów min. Konkursu Chopinowskiego, któremu towarzyszyć będzie na scenie kwartet smyczkowy. Symfonicy zaprezentują muzykę ze znanych filmów we własnej interpretacji. Kolejnym artystą będzie Krzysztof Prusik – zwycięzca III edycji The Voice Senior, który w przeszłości występował jako artysta Operetki Narodowej. Koncert poprowadzi znany w Płocku dziennikarz, Michał Stańczak.

– Weronika to wspaniała dziewczynka, która ciężko pracuje na swoje małe, wielkie postępy, a my wiedząc, że koszty leczenia i rehabilitacji są zawrotne postanowiliśmy pomóc. Ale też potrzebujemy Państwa pomocy – mówią organizatorzy.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów i zbiórki do puszek kwestarskich przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Weroniki. -Gorąco prosimy o wsparcie naszej akcji – zwracają się organizatorzy.

Bilety do nabycia na stronie Biletyna – Koncert Maksymalnie dla Weroniki 

Wydarzenie objęte zostało Honorowymi Patronatami przez: Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Starostę Płockiego Sylwestra Ziemkiewicza.