Przyjechał aż z Wielkopolski, aby zasiąść w fotelu starosty płockiego. Zwycięzca licytacji WOŚP odebrał swoją wygraną

Pełen atrakcji dzień przygotowano w Starostwie Powiatowym w Płocku panu Jakubowi Zawadzkiemu, który przyjechał aż z Wielkopolski, aby poczuć się jak… starosta płocki. Dzień w fotelu włodarza powiatu wylicytował na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie w Słupnie. W czwartek, 16 marca, przyjechał odebrać swoją wygraną.

Dzień w fotelu Starosty Płockiego to propozycja znana od lat i lubiana przez osoby biorące udział w aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – W tym roku taka propozycja pojawiła się w kilku sztabach w powiecie płockim, m.in. w gminie Słupno. Licytację zaoferowaną przez starostę Sylwestra Ziemkiewicza wygrał tam pan Jakub Zawadzki – tłumaczą w płockim starostwie.

– Pan Jakub wziął udział w naradzie władz powiatu, później uczestniczył w spotkaniu z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, był też w Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie – wymienia Aleksandra Małachowska, ze starostwa powiatowego w Płocku. O pracy na stanowisku starosty płockiego opowiedziała zwycięzcy aukcji dyrektorka Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Karolina Koper oraz wicedyrektor Wydziału Organizacji i Nadzoru Rafał Barciński.

A dlaczego pan Jakub zdecydował się na licytację dnia w fotelu Starosty Płockiego? – Co roku wyszukuje najciekawsze aukcje WOŚP w Polsce i bierze udział w tych, które najbardziej przypadną mu do gustu – wyjaśniają w starostwie. W tym roku jedną z ciekawszych propozycji wydała się Wielkopolaninowi właśnie oferta Starosty Płockiego – Sylwestra Ziemkiewicza.

Fot. Starostwo Powiatowe w Płocku.