Przenośne toalety zniknęły z cmentarza komunalnego. Stanęło tam nowoczesne WC

Od czwartku, 31 października, osoby odwiedzające bliskich na cmentarzu komunalnym mają do dyspozycji nowoczesną, dwustanowiskową toaletę z przewijakiem dla maluchów.

Kontenerowe WC zastąpiło dwie toalety przenośne. Stanęło blisko cmentarnej kaplicy, obok budynku z dwoma garażami -Zakład Usług Miejskich Muniserwis przechowuje w nich swoje narzędzia, ale w miejscu optymalnie oddalonym od grobów.

– Toaleta jest w pełni wyposażona w instalację wodną, sanitarną, elektryczną i grzewczą. Ma dwie koedukacyjne kabiny. Jedna z nich jest nieco większa, a to dlatego, że została przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażona w przewijak dla dzieci – tłumaczy Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza. – Nowe WC jest estetyczne, wykonane zostało z szarego betonu architektonicznego, komponującego się z otoczeniem – dodaje.

Korzystanie z toalety jest płatne: 2 zł od osoby. Czas korzystania z WC został – ze względów bezpieczeństwa – ograniczony do 15 min, o czym informuje specjalny wyświetlacz. Po upływie kwadransa drzwi kabiny automatycznie się otwierają.

Toaleta kosztowała 172,5 tys. zł.

Fot. UMP.