Plac budowy w ulicy Mostowej. Wkrótce będą w tym miejscu nowiutkie chodniki [FOTO]

– Jesteśmy konsekwentni: odnowiliśmy nabrzeże, wyremontowaliśmy stary most, zbudowaliśmy ścieżkę rowerową przy ul. Mostowej. Kończymy wymianę chodników wzdłuż tej ulicy. W połowie grudnia wszystkie chodniki i wszystkie barierki przy głównej drodze na wiślane bulwary będą nowe – napisał prezydent Andrzej Nowakowski w poście na Facebooku.

Przebudowa nawierzchni chodników w ul. Mostowej jest kontynuacją zrealizowanej w 2018 r. przebudowy chodników wykonanej wraz ze ścieżką rowerową w tej ulicy. Przetarg na wykonanie nowych chodników, ogłoszono 6 września 2019, umowę podpisano 15 października, a koniec prac zaplanowano na 13 grudnia. Koszt robót to prawie 730 tys zł.

Nowe chodniki będą miały 2 m szerokości po południowej stronie ulicy Mostowej na odcinku od ulicy Tumskiej do ulic: Rybaki i Kawieckiego oraz szerokość ponad 1,5 m po północnej stronie tej ulicy. Wykonane będą z kostki betonowej oraz płyt. Ponadto wymienione będą również krawężniki, ramy i pokrywy studni znajdujących się w chodniku wraz z ich korektą wysokościową. W ramach prac zostanie wymieniona zniszczona bariera energochłonna.

Poprzez remont chodników zdecydowanie podniesie się bezpieczeństwo pieszych oraz osób niepełnosprawnych. Wyeliminowane zostaną elementy wystające z nawierzchni, obniżony będzie również krawężnik na przejściach dla pieszych. Nawierzchnia będzie ujednolicona, uporządkowana i zagospodarowana na całej długości pasa drogowego ulicy Mostowej.

Fot. UMP.