Przełamać złą passę

W sezonie 2015/2016 Orlen Wisła i Vive Tauron Kielce spotykały się sześć razy. Wszystkie mecze kończyły się wygraną zespołu prowadzonego przez trenera Tałanta Dujszebajewa. Czy tym razem nafciarzom uda się przełamać swoją kielecką niemoc?

 

Zanim jeszcze oficjalnie rozpoczął się sezon 2015/2016, ekipa Vive Tauronu Kielce rozegrała awansem wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin. I niespodziewanie musiała zadowolić się niezwykle dla siebie szczęśliwym remisem. Później kielczanie wygrali dziewięć kolejnych meczów ligowych, nie pozostawiając swoim rywalom żadnych złudzeń.

Orlen Wisła w obecnych rozgrywkach również wygrała dziewięć spotkań. Nie zanotowała jednak żadnego remisu ani żadnej porażki. Jest więc jedyną drużyną z kompletem punktów. Wszyscy związani z Płockiem marzą o tym,. aby to samo powiedzieć również w sobotni wieczór, po zakończeniu pojedynku w Hali Legionów. Zadanie na pewno jest trudne, ale nie niewykonalne.

Nafciarze po raz pierwszy od niepamiętnych czasów w „Świętej wojnie” grać będą w pełnym zestawieniu. Trener Manolo Cadenas tym razem narzeka raczej na kłopoty bogactwa, mając do dyspozycji całą siedemnastoosobową kadrę. Który z nafciarzy nie zostanie wpisany do protokołu meczowego? – okaże się zapewne tuż przed samym meczem.

Trener Tałant Dujszebajew nie ma aż takiego pola manewru. Jeśli Orlen Wisła zagra więc jak z MKB MKM Veszprem lub w pierwszej połowie z Celje Pivovarną Lasko, może pokusić się o dobry wynik. Mecz Vive Tauron Kielce – Orlen Wisła Płock zostanie rozegrany w sobotę 31 października o 17.30 w Hali Legionów. Transmisję obejrzeć będzie można w Polsacie Sport.